ARAZİ SULAMA BORULARI HİBELERİ AÇIKLANDI

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, arazi sulama boruları hibelerini açıkladı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında uyguladığı yüzde 50 hibeli Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi ile yapılan müracaatlar Bakanlık tarafından onaylandı.

Balkanlığı yaptığı yazılı açıklamada, tarımsal faaliyetler için geliştirilen modern basınçlı bireysel sulama sistemlerinin üreticiler tarafından kullanımının yaygınlaştırılması, daha kaliteli ve pazar isteklerine uygun üretim yapılmasının sağlanması, kırsal alanda üreticilerin gelir düzeyinin yükseltilmesi için bireysel sulama sistemlerinin desteklenmesi amacıyla verilen hibeden yararlananlara yönelik sözleşme işlemlerinin başlayacağı belirtildi.

- İL GENELİNDE EN ÇOK HİBEYİ KARAMANLI ALDI

Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu yaptığı açıklamada, hibe destekleri konusunu yakından takip ettiklerini ifade ederek, Burdur ili genelinde boru hibe başvuru sayın en çok Karamanlı ilçesine ait olduğunu kaydetti.

Selimoğlu, projenin mimarları olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, ayrıca hibe başvurularının hazırlanmasında emeği geçen esnafa, il ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü personeli ve yetkililerine teşekkür etti.

 

KMM

 

Karamanlı

Saniye sonra Kapanacaktır