MİLLETVEKİLİ ÖZÇELİK AFET SONRASI ÇALIŞMA BAŞLATTI

AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Karamanlı’da şiddetli yağış ve dolu nedeniyle zarar gören çiftçilerin mağduriyetlerinin giderilmesine yönelik çalışma başlattı.

Özçelik yaptığı açıklamada, Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu ile zararın tespiti ve mağduriyetlerin giderilmesi konusunda istişarede bulunduğunu ifade ederek, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Oktay Darcan ile görüşerek zaman kaybetmeden hemen işlemlerin başlatıldığını dile getirdi.

Özçelik şu ifadelere yer verdi:

“Karamanlı Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Göktepe kurum personelleri ile arazileri dolaşarak gerekli zarar tespit çalışmasını yürütmüş ve ön raporu hazırlamıştır. Karamanlı ilçemizde meydana gelen şiddetli yağış ve dolu nedeniyle, çumra, arpa,buğday, pancar, mısır, nohut ve yumurcakların tamamına yakını zarar gördü. Zararın ve mağduriyetin giderilmesi konusunda gerekli tüm çalışmalar yapılacaktır. Tarsim sigortalı olanların hasarı karşılanacak ancak hasar gören çiftçilerimiz için sadece hasar tespitinden sonra Bakanlığımızla görüşerek borç ertelemesi için görüşmelerde bulunacağız. Geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın.” dedi.

KMM

Son DüzenlenmePerşembe, 14 Haziran 2018 18:51
Saniye sonra Kapanacaktır