VALİ ŞILDAK BASIN MENSUPLARIYLA BİR ARAYA GELDİ

Burdur Valisi Hasan Şıldak, 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla Burdur'da görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileriyle yemekte bir araya geldi. 

Burdur Göl Polis Tesislerinde düzenlenen yemeğe, Vali Yardımcıları Ali Nazım Balcıoğlu, Mehmet Yıldız, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kürşat Tuncel, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Hasan Taşdemir, Burdur merkez ve ilçelerden gelen basın mensupları katıldı. 

Yemeğin ardından konuşan Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kürşat Tuncel, etkinliği düzenleyip basın mensuplarını bir araya getiren Burdur Valisi Hasan Şıldak'a çok teşekkür ettiğini ifade ederek, bu zamana kadar yapılan en geniş katılımlı basın bayramı programı gerçekleştirdiklerini dile getirdi. 

Vali Şıldak, basın mensuplarına hitap ederek şöyle konuştu: 

“24 Temmuz Basın Bayramınız kutlu olsun. Bu vesile ile sizlerle bir arada olmaktan ben de mutluluk duyuyorum. Kürşat beyin ifade ettiği gibi göreve başlamamın üzerinden iki ay geçti. Burdur’da iki aylık süremizi doldurduk. Yakından olmasa da pek çoğunuzu görme ve tanıma fırsatım buldum. Bu akşam özellikle davetimize icabet ederek katılımınız, bizleri mutlu etti. Hepinize hoş geldiniz diyorum, teşekkür ediyorum. Basın tabi ki bizim için kamu hizmeti gören ve ilde yöneticilik yapan insanlar için en önemli unsurlardan biri. Sizler aslında kamusal bir hizmeti ifa ediyorsunuz. Özel sektör adına bu hizmeti görüyorsunuz ama yaptığınız iş nitelik olarak bir kamu hizmeti. Hem toplumu bilgilendirme, aydınlatma görevine yerine getiriyorsunuz, hem de kamu kurumlarının yürüttüğü hizmetleri duyurma vasıtasısınız. Bu nedenle sizleri önemsiyoruz ve her zaman yanımızda görmek istiyoruz. Bu itibarla biz de çalışmalarımız da açıklık, şeffaflık, hesap verilebilirlik açısından bir yaklaşım içinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sizlere de çalışmalarımızda her zaman yer vererek ve yanımızda görerek birlikte çalışmayı, birlikte kamuoyunu aydınlatmayı ve doğru haberi ulaştırmayı prensip olarak kabul ediyoruz." 

Vali Şıldak, Burdur ilinde yürütülen çalışmaları basın mensuplarının katılımı ve desteğiyle daha geniş kitlelere duyurmayı ve sahiplenilmesini sağlamayı da önemsediklerini vurgulayarak, "Zira kamu hizmeti ve yönetim anlayışı bildiğiniz gibi artık günümüzde ve modern çağımızda tek taraflı işleyen bir süreç değildir. Yönetim kavramı bile yönetişime dönüşmüştür. Bu karşılıklı işleyen bir mekanizmadır. Toplumun bütün  dinamiklerini kapsadığı zaman bir anlam ifade eder ve başarıya ulaşır diye düşünüyoruz. Bu nedenle ilimizde başladığımız ilk günden beri verdiğimiz mesaj toplumumuzun bütün kesimlerini kucaklayan, herkesi kapsayan, hoşgörü, huzur, karşılıklı güven ortamı içerisinde bir çalışma barışı oluşturarak ve bütün kurum ve  kuruluşlarımızı, bunun içerisinde meslek odaları, sivil toplum kuruluşları, başta sizler, siyasi partiler ve bütün sivil toplumu kastederken derneklerimiz, vakıflarımız gibi pek çok oluşum var. Burdur bu anlamda da ileri bir toplum düzeyini sergiliyor." dedi.

Basın ile karşılıklı iş birliği ve istişare içerisinde kararların alınması ve uygulanması gerektiğinin altını çizen Vali Hasan Şıldak, şöyle devam etti:

"Çünkü Burdur hakikaten potansiyeli olan, kapasiteye sahip gelişmeye aday bir il. Daha da gelişmesi lazım. Bu gelişme çizgisinin rotasını belirlerken, tercihleri yaparken çok iyi düşünüp karar almak, objektif bir değerlendirmeyle tespitleri yapıp, ihtiyaçları belirleyip yol haritasını çizmek ve zaman kaybetmeden bütün gücü birleştirip tek kanaldan yürümek gerektiğini düşünüyorum. Kimsenin farklı bir noktaya aslında gitmeye ne zamanı, ne vakti var. Bu anlamda Burdur’un güç birliğine ihtiyacı var. Tek bir yoldan ilerlemeye ihtiyacı var. Bunu yaparken de herkesin görüşüne başvurmak ve Valilik olarak önderlik etmek bizim görevimiz olacaktır. Ben katılımlarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Basın Bayramınızı kutluyorum. Hepinizi saygıyla sevgiyle selamlıyorum.” 

Yemek sonrası basın mensuplarıyla bir süre sohbet eden Vali Hasan Şıldak, programın sonunda gecesini gündüzüne katarak görev yapan basın çalışanlarına, çalışma hayatlarında kullanmaları için günün anısına çanta hediye etti.

KMM

Saniye sonra Kapanacaktır