BURDUR ESNAF ODALARI BİRLİĞİ AFYONKARAHİSAR'DA TOPLANDI

Burdur Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlar Kurulu Toplantısı ile genel sekreterler eğitim semineri Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesindeki bir otelde yapıldı.

Burdur Esnaf Odaları Birliği Başkanı Metin Sipahi’nin başkanlık ettiği toplantı, Birlik Yönetim Kurulu Üyeleri, Sicil Müdürü Mustafa Okan, Burdur'da bulunan 25 esnaf odasının başkanları ve personelinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Sipahi, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla, tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladı.

Mayıs ayında düzenlenen genel kurulda aldığı yetki ile çalışmalara hız verdiklerini anlatan Sipahi, “25 esnaf odamızın başkanları ve genel sekreterleri ile istişarelerde bulunarak,  odalarımızı ve birliğimizi çalışma süremiz içinde üst kurum ve kuruluşlarda, birlik ve beraberlik içersinde en iyi şekilde temsil etmeye çalıştığımızı bilmenizi isterim ” dedi.

Birlik Başkanlığı’nın bayrak yarışı olduğuna değinen Sipahi, şunları söyledi:

“Küskünlük ve kırgınlıklar olabilir. Ama bizim küsleri barıştırmak, kırgınlıkları ortadan kaldırmak, en büyük hedefimiz olacaktır. Bu konuda tüm oda başkanı arkadaşlarıma duyarlılık göstermelerini canı gönülden rica ediyorum.”

Toplantıda, Burdur Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Müdürü Bayram Balban ve Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Muhasebe Müdürü Soner Bektaş, mevzuat uygulamaları hakkında bilgiler verdi ve sıkça sorulan soruları cevaplandırdı.

Ardından Başkan Sipahi, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nde 28 yıl görev yapan eski Genel Sekreter Hüseyin Başıbüyük’e plaket, genel sekreterlere de hediyeler verdi.

KMM

Saniye sonra Kapanacaktır