BAŞKAN SELİMOĞLU'NDAN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ BAYRAM'A SERT TEPKİ

Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram’a tepki gösterdi.

Başkan Selimoğlu  sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram'a cevaplaması için sorular sordu.

Milli Eğitim camiasından gelen, okul idarecisi ve öğretmen olan Başkan Fatih Selimoğlu, Burdur ilinde hakkında soruşturma açılan öğretmenlerin ilçelerde görevlendirildiğini belirterek, bu uygulamaya sert tepki gösterdi.

Başkan Selimoğlu açıklamasında şu sorulara yer verdi:

“Soruşturma açılan personellerin tayin yeri ilçeler mi? İlçedeki öğrenciler sahipsiz mi? İdareciliğinizi adil bir şekilde yapabiliyor musunuz? Burdur’un Türkiye genelindeki lise ve üniversite sınav sonuçlarını kamuoyu ile paylaşabiliyor musunuz? Yoksa ilçeler sınavlarda daha başarılı olduğundan saklı mı tutuyorsunuz? Sınav sonuçlarını saklı tuttuğunuzu biliyorum. Bunları bir kenara bırakalım. Hiç ilçelere teşekkür ettiniz mi? Karamanlı’da 1 tane z-kütüphane devletten, 1 z-kütüphane de hayırseverden diyerek 2 z-kütüphane yaptık. Bu konuda hiç teşekkür ettiniz mi? Hayırseveri biliyor musunuz? Akıllı tahta, kardeş okul ve tablet dağıtımından daha önce de uygulanan projeler olduğundan haberiniz yok mu? İl düzeyinde ve iller arası her türlü yarışmalarda dereceye giren öğrencileri ödüllendiriyor musunuz? İlçelerimizden muhteşem projeler çıkıyor. Bunları hazırlayan öğrenci ve öğretmenlerimizi onore ediyor musunuz? Karamanlı’ya İmam Hatip ortaokulu binası yapıyoruz. Sayın Valimizin ilçemize ziyaretinde ‘İnşaat bu yıl da bitmez Sayın Valim’ diyorsun. Hiç inşaatı gezdin mi? İmam Hatip Ortaokulu inşaatının durumundan haberdar mısın? Görev ve sorumluluklarınız sadece il merkezindeki okullarımız için mi geçerli? Daha bitmedi. Bu bir başlangıç. İlçeler ikinci plana atılamaz. İlçeler sürgün yeri olamaz. İlçe öğrencileri mağdur olamaz.” İlçemizi ziyaretinde ‘Ben Karadenizliyim’ demişsiniz. Memnun oldum. Ben de Burdurluyum sayın müdür tanıştığımıza memnun oldum."

KMM

Son DüzenlenmeCuma, 30 Kasım 2018 13:58
Saniye sonra Kapanacaktır