BUCAK TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ İÇİN İMZALAR ATILDI

Bucak ilçesine yapılması planlanan Teknoloji Fakültesi için Burdur Valiliği'nde protokol imzası atıldı.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Senatosu tarafından onaylanan ve Bucak Organize Sanayi Bölgesinde yer alacak Teknoloji Fakültesi için yer tahsis protokolü Burdur Valiliği’nde imzalandı.  

Bucak Belediye Başkanı Süleyman Mutlu, fakültenin Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) tarafından daha önceden onaylandığını belirterek, YÖK sürecinin devam ettiğini anlattı.

Mutlu, "YÖK’te de ilgili komisyonlardan ve yürütme kurulundan geçti, yakın zamanda da YÖK Genel Kurulu’nda onaylanacak. YÖK tarafından Bucak Teknoloji Fakültemiz onaylandıktan sonra bina ile ilgili gerekli çalışmalara başlayacağız. Bu noktada Bucak’a ikinci bir fakülte kazandırma noktasında adımlarımızı sağlam atıyoruz. YÖK’ün 100 binin altındaki ilçelerde Fakülte kurmama gibi ilke karları var ama biz bu protokolle  elimizi biraz daha güçlendiriyoruz. Teknoloji fakültemiz için daha önce Organize Sanayi Bölgesinde yer tahsisi yapılmıştı. Şimdi de Bucak Belediyesi, Bucak Ticaret Odası, Bucak Kaymakamlığı ve Organize Sanayi olarak binayı da yapmayı taahhüt ediyoruz. Bugün bununla ilgili bir protokolü imzaladık. Burdur Milletvekillerimiz Sayın Reşat Petek ve Bayram Özçelik’e, Burdur Valimiz Sayın Hasan Kürklü’ye, Bucak Kaymakamımız Sayın İsmail Bayata’ya, Bucak Ticaret Odası Başkanımız Sayın Hasan Yalçın Meçikoğlu’na, Bucak OSGB yönetimine, Rektörümüz Prof. Dr. Adem Korkmaz’a, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Durmuş Acar’a, Rektör Danışmanları, Doç. Dr. Ömer Tekşen, Doç. Dr. Hüseyin Dalgar ve Yrd. Doç. Dr.Mustafa Kılınç’a teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun”dedi.

KMM

Son DüzenlenmeSalı, 12 Ocak 2016 08:15

Karamanlı

Saniye sonra Kapanacaktır