BAKA 3 İLDE PROJE EĞİTİMİ VERDİ

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), ‘Küçük Ölçekli İşletmeler’, ‘Sosyal Kalkınma’ ve ‘Sürdürülebilir Çevre’ alt başlıklarına yönelik, 2016 yılı mali destek programları için çıktığı teklif çağrısı kapsamında, Antalya, Burdur ve Isparta’da proje eğitimleri verdi.

3 ilde toplam 438 kişinin katıldığı eğitimlerde, yeni mali destek programının amacı, hedefi, alt başlıkları, kabul edilecek projeler, dikkat edilmesi gerekenler, projelerin uygulanma alanları ile süreleri ve maliyetlerin uygunluğu konuları anlatıldı.

BAKA Program Yönetim Birimi Başkanı Bayram Altıntaş, Batı Akdeniz’in sosyo-ekonomik kalkınmasına katkıda bulunmak üzere faaliyetlerini sürdüren BAKA’nın, 3 ilde faaliyet gösteren kamu kurum ve kuruluşlarına, sivil toplum kuruluşları ile özel sektöre toplam 12 milyon lira tutarında hibe desteğinde bulunacağını bildirdi.

Altıntaş, 2016 yılı mali destek programının, geçmiş yıllardaki desteklerden farklı olarak ilk kez uygulanacak ‘Küçük Ölçekli İşletmeler’, ‘Sosyal Kalkınma’ ve ‘Sürdürülebilir Çevre’ alt başlıklarından oluştuğunu anlattı.

 

Projelerin internet üzerinden son başvuru tarihinin 8 Nisan 2016, proje dosyalarının son teslim tarihinin ise 15 Nisan 2016 olduğu hatırlatan Altıntaş, “Projeleri yazmaya başlamadan önce başvuru rehberlerindeki puanlama cetveli incelenerek, yazılması çok önem arz etmektedir. Potansiyel başvuru sahiplerine yönelik yerel kapasiteyi geliştirme amacıyla gün boyu süren proje hazırlama eğitimlerinde, Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) üzerinden projelerin nasıl hazırlanacağı, nelere dikkat edileceği konusunda desteğimizi sürdüreceğiz” dedi.

KMM

Saniye sonra Kapanacaktır