ŞEHİT HİKMET ZENGİN'İN EVİNE BAKIM YAPILDI

Haziran ayında şehit düşen Jandarma Uzman Onbaşı Hikmet Zengin’in Güneyyayla köyündeki evine bakım ve onarım çalışmaları ile ek odalar yapıldı.

Burdur Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, Şehit Zengin'in anne ve babasının oturduğu eve bakım, onarım ve ek ilave odalar yapıldı.
 
Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nın düşük gelirli aileler için yaptığı prefabrik evler arasında yer alan ve anne babasının halen yaşadığı Şehit Zengin'in evine, Burdur Valisi Yılmaz’ın talimatıyla 2 oda daha eklendi. Ayrıca ailenin günlük ihtiyaçları için evin önü çevrilerek üstü kapatıldı. Ayrıca evde sıva, boya ve odalara lamine parke döşemesi gibi tadilat ve onarım çalışmalarının yanı sıra çevre düzenlemeleri de yapıldı. 
 
Yapılan yeni odalar ve düzenlemelerle birlikte Zengin ailesinin oturduğu ev daha kullanışlı hale getirildi. 
 
Burdur merkeze bağlı Güneyyayla köyü nüfusuna kayıtlı olan Jandarma Uzman Onbaşı Hikmet Zengin, 7 Haziran 2017 tarihinde Mardin'in Dargeçit ilçesine bağlı Kısmetli mahallesinde bölücü terör örgütü ile çıkan silahlı çatışmada ağır yaralanmış, operasyon bölgesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştu.
 
KMM
Son DüzenlenmeÇarşamba, 18 Ekim 2017 17:51

18°C

Karamanlı

Breezy

Humidity: 41%

Wind: 40.23 km/h

  • 26 Sep 2018 22°C 9°C
  • 27 Sep 2018 25°C 3°C
Saniye sonra Kapanacaktır