BAŞKAN RECEP KALKAN'DAN ESNAFA KREDİ MÜJDESİ

Burdur Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Recep Kalkan, Halk Bankası tarafından esnaf için yeni uygulamaya geçen kredi türlerinin kooperatifler tarafından dağıtımının yapılacağını bildirdi.

Kentteki bir otelde düzenlenen basın açıklamasına, Burdur Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Recep Kalkan, Burdur Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi yönetim kurulu üyeleri, Halk Bankası Burdur Şube Müdürü Ali Cem Zincirli ve Halk Bankası Müfettişi Ercan Topçu katıldı.

Burada konuşan Başkan Kalkan, Başbakan Binali Yıldırım ve Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi’nin duyurduğu esnafa yönelik yeni kredi uygulamalarının esnaf ve sanatkarlar kredi kefalet kooperatifleri kanalıyla, 30 Ekim pazartesi gününden itibaren dağıtılacağını belirtti.

Bu kredilerle ilgili olarak özellikle sosyal medya üzerinden bilgi kirliliğinin oluştuğuna dikkati çeken Kalkan, şunları söyledi:

“Burdur Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifimiz birinci sınıf bir kooperatif. 200 bin lira limitimiz var. Bu krediyi şartları yerine getiren her esnafa, kapıdan döndürmeden ulaşmasını sağlıyoruz. Esnafında, esnaf bankası olan Halk Bankası ile ilişkilerinin çok iyi olmasından yanayız. Şimdi burada yeni iş yeri edindirme veya büyütmeyi amaçlayan kredi sistemi var. Esnaf, 500 bin liraya kadar on yıl (120 ay) vadeli yüzde 5 faiz oranıyla kredi kullanabilecek. İkinci olarak araç kredisi var. 200 bin liraya kadar onu kullanabilecek. Aracını değiştirebilir, alabilir ve yenileyebilir. Ayrıca esnafımız, 200 bin lira da işletme kredisi yine yüzde 5 faiz oranıyla istifade edebileceklerdir. Bu konuda bütün esnafı kooperatiflerimize bekliyoruz.”

Burdur’da ikinci bir kefalet kooperatifinin bulunduğunu ifade eden Başkan Kalkan, diğer kooperatifin de kredi seçeneğinin 75 bin liradan 100 bin liraya çıkarıldığını dile getirerek, “Biz 40 milyon lira civarında para dağıtıyoruz. Diğer kooperatif de yaklaşık 3 milyon lira kefalet ediyorlar. Burdur’da böyle bir gelişme var. İnşallah bu paraları biraz daha yukarılara çekeriz. 50-60’lı rakamları görürüz.” dedi.

Halk Bankası Burdur Şube Müdürü Ali Cem Zincirli, işyeri alma, geliştirme ve büyütmeyi düşünen esnafın bu fırsatı kaçırmaması gerektiğini vurgulayarak, “Verilen kredi yüzde 5 faiz oranıyla aylık yüzde 0,41-42 gibi bir orana gelir. Lütfen esnafımız bu olanaktan yararlansın. Bu çok uygun bir imkan. Diğer 200 bin liralık işletme kredisinden tüm esnafımızı yararlandırmaya çalışıyoruz. İş yeri alma, geliştirme ve büyütmeyi düşünenler mutlaka başvursun.” diye konuştu.

KMM

18°C

Karamanlı

Breezy

Humidity: 41%

Wind: 40.23 km/h

  • 26 Sep 2018 22°C 9°C
  • 27 Sep 2018 25°C 3°C
Saniye sonra Kapanacaktır