KARAMANLI'DA 'SANAL OLMA GERÇEK OL' SLOGANIYLA FİDAN DİKİLDİ

Karamanlı Doğa ve Yürüyüş Kulübü, ‘Sanal Olma Gerçek Ol, Doğa İçin Sen De Bir Fidan Dik’ sloganıyla fidan dikme etkinliği düzenledi.

Karamanlı Belediyesi’nin desteği ile Hürriyet Mahallesi Baraj Evleri Sitesinde düzenlenen etkinliğe, Karamanlı Doğa ve Yürüyüş Kulübü üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

KMM’ye konuşan Kulüp Başkanı Nedim Çiftçi, doğanın dengesini bozan insanoğlunun kendi yaşamını da tehdit altına aldığını söyledi.

Çiftçi, artık insanların çevreden olumlu olarak etkilenmesi gerekirken, çevrenin insanlardan olumsuz olarak etkilenmeye başladığını ifade ederek, “İnsanoğlu kendi sorumluklarını yerine getirmek zorundadır. Sanal ortamlara bakıldığında herkes karakter, dürüst, çevreci, doğaseverdir. Ama maalesef tüm insanlık sanal gözlüklerini takmış, bu gözlüklerle doğayı geziyorlar, ağaç dikiyorlar. Ama sanal gözlükleri çıkarttıkları zaman her şey yalan, sahte. Biz Karamanlı Doğa ve Yürüyüş Kulübü olarak, bu düzenlediğimiz fidan dikimi etkinliğinin sanal değil, gerçek olmasını istedik. Şu an en büyük büyük problemimiz bu. Sanallıktan çıkıp, gerçekliğe geçmek zorundayız. Gelecek nesillere yaşanılabilecek bir ortam bırakmak ümidiyle, doğaseverleri burada topladık. Özellikle çocuklarımızın doğa sevgisi ve bilincini artırmak amacıyla bu etkinliği düzenledik. Bu ve diğer etkinliklerimizde bizi hiçbir zaman yalnız bırakmayan Belediye Başkanımız Sayın Fatih Selimoğlu'na ve belediyemizin değerli çalışanlarına çok teşekkür ederiz.” dedi.

Etkinlik kapsamında yaklaşık 70 çam ve sedir fidanı dikildi.

KMM

Saniye sonra Kapanacaktır