KUR'AN KURSU ÖĞRENCİLERİNDEN YIL SONU ETKİNLİĞİ

Karamanlı Müftülüğü bünyesinde faaliyet gösteren 4-6 yaş Eşeler Kur’an Kursu öğrencileri yıl sonu programı düzenledi.

Nimet Güvener İlkokulu Konferans Salonunda düzenlenen programda, minik öğrenciler yıl içerisinde öğrendiklerini sergilediler ve hazırladıkları gösterileri sergilediler.

Programda konuşan İlçe Müftü vekili Erkan Saral, bu kurlarla ile çocuklara dini ve ahlaki eğitim verildiğini anlattı.

Bu kursların çocukların eğitiminde sağladığı katkıyı ifade eden Saral, “Çocuklarımız bu yaşlarda ne öğrenirlerse zihinlerinde kalır. Bu kurslarımız, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın müfredatına uygun olarak eğitim vermektedir. Kurslarda, Kur'anı Kerim, sureler, dini bilgiler, sevgi, saygı, yardımlaşma ve paylaşma eğitimi, görev ve sorumluluk bilinci kazanma, vatan sevgisi, sosyal ve duygusal gelişim, öz bakım becerilerini geliştirme derslerinin yanı sıra, sosyal ve kültürel etkinlikler de yer almaktadır. Tabi ki yavrularımızın, İslam ahlakını, aile terbiyesini ve buna benzer şeyleri öğrenmeleri şüphesiz geleceğimiz için çok önemlidir.” dedi.

Programda minik öğrenciler, sure ve dualar okudu, ilahi ve şiirler seslendirdi. Sahneledikleri oyunlar izleyenlerden büyük alkış aldı.

Daha sonra Tefenni Kaymakamı ve Karamanlı Kaymakam vekili İlker Eker, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Başçavuş Tarran Güney ve İlçe Müftü vekili Erkan Saral, minik öğrencilere taçlarını taktı.

KMM

Karamanlı

Saniye sonra Kapanacaktır