KARAMANLI'DA 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI COŞKUSU

Karamanlı’da, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla tören düzenlendi.

Kutlamalar, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Muharrem Erkil tarafından Atatürk anıtına çelenk sunulmasıyla başladı. Törende, saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı söylendi.

Ardından, Tefenni Kaymakamı ve Karamanlı Kaymakam vekili İlker Eker, Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, daire müdürleri, öğretmenler ve öğrencilerin katılımıyla, belediye önünden, kutlamaların yapılacağı ilçe stadyumuna kadar öğrenci bandosu eşliğinden “Gençlik Yürüyüşü” yapıldı.

İlçe stadyumunda yapılan törende konuşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Muharrem Erkil, Fatih Sultan Mehmet’in, “Genç, inancı ve idealleri uğruna fedakarlık yapabilenlerdir” sözünü hatırlattı.

Erkil, şunları söyledi:

“Fatih Sultan Mehmet, İstanbul’un fiilen fethettiğinde 21 yaşındaysa da aslında daha 19 yaşındayken beyninde İstanbul’u fethetmişti. Demek ki başarmak için yaş değil zeka önemli. Kanaatimce, siz Türkiye’nin genç beyinlerinde fazlasıyla var olan zekayı, zekilik, çalışkanlık, çeviklik ve ahlakla birleştirdiğinizde önünüze çıkan her engeli aşacağınızdan, her düşmanın üstesinden geleceğinizden hiçbir şekilde şüphem yoktur. Bunu da başaracak güç de Atatürk’ün dediği gibi damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur.”

Sonrasında, öğrenciler tarafından şiirler okundu, müzik dinletileri, halk oyunları, kick boks ve sportif hareketlerin yer aldığı gösteriler sunuldu.

Yine öğrenciler tarafından halat çekme, plates topu taşıma, penaltı atma yarışmaları düzenlendi.

Karamanlı Gençlik Spor Kulübü bünyesinde yeni kurulan, yamaç paraşütü sporcuları tarafından gösteri atlayışları yapıldı.

Protokol mensupları tarafından yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

KMM

 

Karamanlı

Saniye sonra Kapanacaktır