BAŞKAN SELİMOĞLU’NDAN MAĞDUR ÇİFTÇİLERE BARAJ VE SONDAJ SUYU DESTEK MÜJDESİ

Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, Karamanlı'da dün etkili olan şiddetli yağış ve dolu sonrası zarar gören çiftçilere destek olmaya hazırlandıklarını bildirdi.

Başkan Selimoğlu yaptığı yazılı açıklamada, "Karamanlı Ovasında dün görülen afet sonrası zarar gören vatandaşlarımıza yönelik olarak, barajdan kullandıkları kapalı sistem ile sondaj sulama suyu kullanım miktarlarını tespit edeceğiz. Yaptığımız bu çalışma sonrasında da belediye olarak çiftçilerimize büyük bir desteğe hazırlanıyoruz." dedi.

Sulama suyu kullanım miktarlarının 22 Haziran 2018 Cuma gününe tespit etmeyi planladıklarını ifade eden Selimoğlu, şu ifadeleri kullandı:

"Yapacağımız değerlendirmeler sonrasında, çiftçilerimizin bugüne kadar ki kullandıkları su miktarı için baraj ve sondaj sulama kartlarına kontör yüklemesi yaparak çiftçilerimizin yaralarını sarması konusunda büyük bir destek sağlayacağız. Barajımızdaki suyun az olması sebebi ile zarar görmeyen ekinlerin sulama planlaması yapılıp, sulamaya saat sınırlaması getirilerek baraj suyu ücretinde indirime gidilebilecektir. Ayrıca yapacağımız istişare ve değerlendirmeler ile gerekirse sondaj sulama ücretlerinde de indirime gitmeyi düşünüyoruz. Sulama çalışmaları kapsamında sondaj kullanımını artırarak, çiftçimize desteğe devam edeceğiz. Bilinmelidir ki Karamanlı Belediyesi her zaman çiftçisinin yanındadır."

KMM

Karamanlı

Saniye sonra Kapanacaktır