KARAMANLI ŞENLİKLERİNDE COŞKU DEVAM EDİYOR

Karamanlı Belediyesi tarafından bu yıl 15’incisi düzenlenen geleneksel Karamanlı Ceviz, Mermer ve Yayla Şenlikleri’nin 2’nci gününde ünlü Türk Halk Müziği Sanatçıları Gizem Kara ve Bülent Serttaş, sahne aldı.

Panayır havasında geçen Karamanlı şenliklerinde ilçe içi ve dışından gelen birçok esnaf açtıkları stantlarda satış yaptı.

Saat 21.00’de Karamanlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde düzenlenen etkinliklere, Burdur Valisi Hasan Şıldak, Karamanlı Kaymakamı Abdulselam Bıçak, Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşları ile siyasi partilerin temsilcileri, iş adamları, çevre ilçelerin belediye başkanları ve vatandaşlar katıldı.

Program, Vali Hasan Şıldak’ın, şenliklere katkı sağlayan iş adamlarına plaket vermesiyle başladı. Ardından Karamanlı Belediyesi Halk Oyunları ekibinin gösterileri yer aldı.

Törende konuşma yapan Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, bugüne kadar Karamanlı’ya hizmet eden tüm belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, siyasi parti yetkililerine ve yatırım yapan iş adamlarına ve Karamanlı halkına teşekkür etti.

Karamanlı’nın marka ilçe olması yolunda hizmet etmenin gururunu yaşadığını vurgulayan Selimoğlu, “Hedeflerimize adım adım yaklaşıyoruz. Karamanlı’yı alt yapıdan üst yapıya adeta yeniden inşa ediyoruz.” dedi.

Selimoğlu, Karamanlı’nın cumhuriyet tarihi boyunca almadığı devlet yatırımlarını son dört buçuk yılda aldığını ifade ederek, şu ifadeleri kullandı:

“Çiftçilerimizi vahşi sulamadan kurtaran, 43 bin dönüm arazi, yer altı sulaması ile kapalı sisteme geçmiş, bu yıl hizmete girmiştir. İlçemize Fen Lisesi ve hemen yanında 200 kişilik öğrenci pansiyonu kazandırılmış, yaklaşık bir ay içerisinde tamamlanmış olacaktır. Ayrıca Emniyet Amirliği binası, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü binası yapılacaktır. Ayrıca sayın milletvekillerimizle ve şu an aramızda bulunan sayın Valimiz sayesinde Hükümet Konağı yatırım programına alınmıştır.”

Burdur Valisi Hasan Şıldak, bölgenin kültürüne sahip çıktığını, öz değerlerini yaşattığını, meydanlarda bir araya gelerek birliği ve beraberliği sergilediğini söyledi.

Şıldak, festivallerin insanları bir araya getirmenin bahanesi ve vesilesi olduğunu ifade ederek, “Ülkemizde en çok ihtiyaç duyduğumuz zamanda, birliğimizi ve beraberliğimizi pekiştiren, bizi biz yapan değerleri daha da güçlü olarak yaşamamızı sağlayan bu şenlikler, milletimiz için çok önemlidir.” diye konuştu.

Türkiye’nin birçok badire atlattığına değinen Şıldak, şöyle devam etti:

“Daha yakın zamanda Fetö terör örgütünün o lanetlediğimiz, menfur girişimiyle iki yıl önce karşı karşıya kaldık. Bunun dışında PKK, Deaş ve daha pek çok terör örgütü ve güdümlü mihraklar ülkemiz üzerindeki emellerinden hiçbir zaman vazgeçmiyorlar. Yine son haftalarda da ekonomi terörü ile bizi karşı karşıya bıraktılar. O cepheden vurmaya çalışıyorlar. Ama dimdik ayaktayız. Tek yumruğuz. Birlik beraberlik içindeyiz. İşte bu meydanlar bu açıdan önemli. Türk halkı, milletimiz meydanları seviyor. Tıpkı 15 Temmuz 2016’da olduğu gibi sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla nasıl meydanlar doldurulduysa, burada da aynı coşkuyu, aynı ruhu yaşatmamız lazım. Festivaller bu açıdan çok önemli.”

Konuşmaların ardından Türk Halk Müziği sanatçısı Gizem Kara ve Bülent Serttaş, sahne alarak, izleyenlere coşkulu anlar yaşattı.

KMM

Karamanlı

Saniye sonra Kapanacaktır