KARAMANLI'YA KATI ATIK TRANSFER TESİSİ YAPILACAK

Burdur Belediyeler Birliği, katı atık bertaraf tesisi projesi kapsamında Karamanlı’ya ara toplama istasyonu yapılacak.

14 belediyenin üye olduğu Burdur Belediyeler Birliği Başkanı ve Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz başkanlığında Karamanlı Belediyesi’nde yapılan toplantıda, proje kapsamında yapılacak Karamanlı ara toplama istasyonunun yer teslimi gerçekleştirildi.

Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Yeşilova, Tefenni ve Karamanlı ilçelerinin çöplerinin yapılacak bu istasyonda toplanacağını belirtti.

Çöplerin, Menekşe Sivrisi mevkiine 2 dönüm alana yapılacak tesiste, kapalı sistemle toplanacağını ifade eden Selimoğlu, “Toplanan katı atıklardan oluşan çöpler, açık alana döküm yapılmadan, direk kapalı tesiste toplanacak. Toplanan katı atıklar, sıkıştırılarak çöp taşımalıkları ile günlük olarak Burdur’a götürülecek ve elektrik enerjisine dönüşecek. Enerjiden elde edilen gelir ise belediyelerimize dağıtılacak.” dedi.

Selimoğlu, bu proje ile hem atıklardan kurtularak doğanın korunacağına hem de belediye bütçelerine katkı sağlayacağına vurgu yaptı.

Toplantıya, Burdur Belediyeler Birliği Başkanı ve Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, Yeşilova Belediye Başkanı Nuri Özbek, Çeltikçi Belediye Başkanı Recep Aydın, Kocaaliler Belediye Başkanı İsmail Durmaz katıldı.

KMM

Saniye sonra Kapanacaktır