KARAMANLI'YA ÜNİVERSİTE YOLUNDA BÜYÜK ADIM

Karamanlı ilçesinde, yeni yapılan mermer fabrikası, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’ne (MAKÜ) ücretsiz olarak tahsis edildi.

Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu yaptığı yazılı açıklamada, Karamanlı’da Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından desteklenerek yapılan, Panorama Mermer doğaltaş işleme fabrikasının ücretsiz olarak MAKÜ’ye tahsisinin yapıldığını belirtti.

Selimoğlu, MAKÜ’de yapılan imza törenine, Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz, Panorama Mermer Fabrikası adına hayırsever işadamı Hakan Sevim  ile birlikte katıldıklarını ifade ederek, şu ifadeleri kullandı:

“MAKÜ Mimari ve Dekoratif Sanatlar bölümü öğrencileri, Karamanlı Panaroma Mermer Fabrikasında uygulamalı eğitim görecekler. Mermerlerden tarihi yapıtlar, çeşitli eserler ve eşyalar üreterek hem eğitime hem de ülke ekonomisine katkı sağlayacağız.”

Büyük projeleri hayata geçirerek, istihdam sağlamayı amaçladıklarını kaydeden Selimoğlu, Burdur ve Karamanlı’yı mermercilik ve dekoratif sanat eserlerinde de marka yapmak için çalışmalara hız vereceklerini dile getirdi.

Selimoğlu, yapılan bu protokol ile Karamanlı ilçesinde meslek yüksekokulunun açılmasına zemin hazırlandığına da vurgu yaptı.

KMM

Saniye sonra Kapanacaktır