BURDUR'DAKİ BOCCE TURNUVASINA KARAMANLI DAMGA VURDU

Burdur'da düzenlenen Bocce Turnuvasına Karamanlı'dan katılan Karamanlı Anadolu Lisesi ve Karamanlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi damga vurdu.

Turnuvanın kızlar kategorisinde, Karamanlı Anadolu Lisesi birinci oldu. Erkekler kategorisinde ise Karamanlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi hem ikinciliği hem de üçüncülüğü elde etti.

Burdur'da Amatör Spor Haftası dolayısıyla düzenlenen etkinlikler çerçevesinde Bocce Turnuvası düzenlendi.

Gazi Atatürk Stadı Bocce sahasında düzenlenen turnuvada 11 takımdan 33 sporcu mücadele etti. Bocce İl Temsilcisi Yeliz Gider, turnuvaya ilçeler dahil yoğun bir katılım olduğunu söyledi. Burdur'da iki yıl önce başlayan Bocce sporunun kısa zamanda büyük gelişim gösterdiğini anlatan Gider, "Bocce Burdur'da iki yıldır yayılmaya devam ediyor. İki yılda büyük yol kat ettik. Burdur olarak Türkiye şampiyonaları ve uluslararası turnuvalarda birçok derece elde ettik. İnşallah başarılarımıza ileride yenilerini ekleyeceğiz. Türkiye'de Bocce'de ekol olmak istiyoruz" dedi.

Turnuva sonunda kızlarda birinci olan Karamanlı Anadolu Lisesi'ne ve erkeklerde ikinci ve üçüncülüğü elde eden Karamanlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne madalyalarını Bocce İl Temsilcisi Yeliz Gider verdi.

KMM

Saniye sonra Kapanacaktır