BÜYÜK ÖNDER ATATÜRK'Ü ANIYORUZ

Karamanlı’da, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, ebediyete intikalinin 80’inci yılı dolayısıyla anma töreni düzenlendi.

Program, Atatürk anıtı önünde düzenlenen törenle başladı. Törene, Karamanlı Kaymakamı Abdulselam Bıçak, Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Atatürk anıtına çelenklerin sunulmasının ardından, saat 09.05’te sirenlerin eşliğinde, 2 dakika saygı duruşunda bulunuldu. Buradaki tören, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından sona erdi.

Nimet Güvener İlkokulu Konferans salonunda devam eden programda konuşan, Karamanlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmeni Fatma Merve Aktürk, Atatürk’ün reformcu ve ileri görebilen niteliklerinin yanında, büyük bir komutan olduğunu söyledi.

Atatürk’ün milli mücadele sonrası sağlanan başarının asla yeterli görmediğine değinen Aktürk, “Atatürk benzersiz ve imkansız olan bir çok devrim gerçekleştirmiştir. O’nun Türk Milleti’ne en büyük hediyesi ise Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmak olmuştur. Tanzime ederek hayata geçirdiği devrimler ile Türk ulusuna çağ atlatmış, Türkiye Cumhuriyeti’ni dünya devletleri arasında saygın konuma yükselmesine vesile olmuştur.” dedi.

Aktürk, 10 Kasımların milletçe içinde bulunulan mateme rağmen Atatürk’ün fikirlerinin en iyi şekilde anlaşılarak tatbik edileceği günler olarak kalması gerektiğini ifade ederek, O’nun daha iyi anlaşılması ve düşüncelerinden en üst düzeyde istifade edilmesi gerektiğini belirtti.

Törende, öğrenciler tarafından şiirler okundu, çeşitli gösteriler sergilendi. Öğretmen ve öğrenciler Atatürk’ün sevdiği türküleri seslendirdi. Atatürk konulu yarışmalarda dereceye giren öğrencilere, protokol mensupları tarafından ödüller verildi.

KMM

Saniye sonra Kapanacaktır