AK PARTİ KARAMANLI İL GENEL MECLİSİ VE BELEDİYE MECLİSİ ÜYELERİ AÇIKLANDI

AK Parti Karamanlı İlçe Başkanlığı, düzenlediği toplantı ile Karamanlı İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi Üyelerini açıkladı.

Parti Binasında düzenlenen program Karamanlı TV kanalından da canlı olarak yayınlandı.

Toplantıda konuşan AK Parti Karamanlı İlçe Başkanı Ömür Karakaya, 31 Mart 2019 yerel seçimleri öncesinde, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi üyelerinin belirlenmesi için yaptıkları çalışmaların sona erdiğini belirtti.

İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi üyelerinin önemine değinen Karakaya, Karamanlı’nın gelecek 5 yılında hizmet edecek olan bu ekibe başarılar diledi.

AK Parti Karamanlı Belediye Başkan Adayı Fatih Selimoğlu, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi üyelerinin belirlenmesi hususunda 19 Şubat tarihinin son gün olduğunu ifade ederek, diğer partilerden belediye başkanlığına, Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi üyelerine başarılar diledi.

AK Parti teşkilatında görev talep edilmediğini kaydeden Selimoğlu, “Bizde görev verilir. Gönüllük esastır. Partimizin seçim sürecindeki sloganlarından birisi de ‘Gönül Belediyeciliği’, ‘Önce Memleket Önce Millet’ şeklindedir. Bizde bu süreçte aramızda görmek istediğimiz veya bizlerle çalışmak isteyen herkesle istişare ederek, gönüllü olan yaklaşık 70 kişilik bir Belediye Meclisi başvurusu içerisinden bir liste hazırladık ve Ankara’ya genel merkeze sunduk. Ben her zaman şunu söylemişimdir; bizim teşkilatımızda yönetim, denetim kurulunda olmuşsun, Belediye Meclisinde olmuşsun, İl Genel Meclisinde olmuşsun hiçbir ayrımcılık yok. Bize inanan herkesle birlikte eşit mesafedeyiz, bizimle aynı yolda gitmek isteyenlerle aynı yoldayız. Bize inanan, güvenenlerle aynı yoldayız. Bu bahsetmiş olduğum 70 kişilik listede bunun sonucudur.” dedi.

Konuşmaların ardından AK Parti Karamanlı İlçe Başkanı Ömür Karakaya, Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi üyelerini açıkladı.

Belediye Meclisi asil listesinde; Hüseyin Balar (Kontenjan), Hüseyin Uğurel, Medine Gül, Ahmet Çelik, Abdurrahman Ören, Bayram Tekin, Hakan Günday, İlkay Durmuş ve Bayram Öztürk yer aldı.

Belediye Meclisi yedek listesinde ise; Hasan Hotan, Hasan Çoban, Hüseyin Oturak, Süleyman Kanal, Ramazan Çakar, Kemal Doğan, Metin Tiryakioğlu, Abdullah Saka ve Mehmet Demir bulunuyor.

İl Genel Meclisi asil listesinde; İsmail Akkaya ve Ömer Saka, yedek listede ise Mehmet Turgut ve oğuz Kurt yer aldı.

KMM

Saniye sonra Kapanacaktır