2019 FEN BİLİMLERİ III. ULUSAL ÖĞRENCİ KONGRESİ'NDE BURDUR'U HAKAN SEVİM FEN LİSESİ TEMSİL EDECEK

Ankara'da düzenlenecek olan Fen Liseleri III. Ulusal Öğrenci Kongresi'nde Burdur'u Karamanlı Hakan Sevim Fen Lisesi temsil edecek.

KMM'nin edindiği bilgiye göre, Ankara'da 29-30 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek olan ve bu yıl üçüncüsü düzenlenen Türkiye geneli Fen Liseleri Ulusal Öğrenci Kongresinde Burdur'u, 4 fen lisesi arasından seçilen Hakan Sevim Fen Lisesi temsil etmeye hak kazandı.

Prof. Dr. Fuat Sezgin anısına 'Bilim Işığında Geleceğe Genç Bakış' sloganıyla Milli Eğitim Bakanlığı ve Gazi Üniversitesi'nin ortaklaşa düzenlediği kongrede, Fen liseleri arasındaki iletişimi artırmak, gözlem, keşif, sorgulama, problem çözme ve model oluşturma becerilerini geliştirmek, bilimsel yöntem basamaklarını kullanarak araştırma ve proje faaliyetlerini yürütmelerini sağlamak amaçlanıyor.

Fen Liseleri III. Ulusal Öğrenci Kongresinde Karamanlı Hakan Sevim Fen Lisesi, 'Makine öğrenmesi sınıflandırma algoritmaları kullanılarak Python programlama dili ile Diyabet Hastalığının tahmin edilebilmesi' konusunda bildiride bulunacak.

KMM

 

Saniye sonra Kapanacaktır