KARAMANLI KAYMAKAMI ALTUN KARNE DAĞITTI

Karamanlı Kaymakamı Yusuf Altun ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Salim Oğuz, Nimet Güvener İlkokulu ile Cumhuriyet Ortaokulu’nda düzenlenen karne dağıtım törenlerine katılarak, öğrencilere karnelerini verdi.

Nimet Güvener İlkokulu’nda 1. sınıf öğrencilerini ziyaret eden Kaymakam Altun, okuma ve yazmayı yeni öğrenen öğrencilerden bazılarını tahtaya çıkararak, sınıf öğretmeninin söylediklerini yazdırdı. Cümleleri yazan öğrencileri tebrik etti.

Altun, daha sonra öğrenci ve velilere hitap ederek, okul kadrolarının tamamlanmasıyla güzel bir ilk yarı dönemi geçirdiklerini kaydetti.

Yarıyıl tatilinin öğrenciler kadar Milli Eğitim Müdürlüğü için de bir fırsat olduğunu dile getiren Altun, “Bizde 1 dönemin değerlendirmesini yaparak, ona göre 2. dönem için hazırlıklar yapacağız. İnşallah, eğitim noktasında yapacağımız projelerle 2. dönemi, ilk döneme göre daha ileride tamamlayacağız. Zaten bu yılki Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavında verim aldığımızı, puanlarımızın arttığını görüyoruz” dedi.

Kaymakam Altun, Milli Eğitim Bakanlığı’nın tatil döneminde öğrencilere ödev verilmemesi gerektiğini hatırlatarak, öğretmenlerin bu konudaki yönlendirmelerine dikkat edilerek, sadece okumaya yeni başlayan öğrencilere verilen kitapların okunması gerektiğini, velilerin de öğrencilerle birlikte kitap okumasının oldukça önemli olduğunu ve bu kitapların öğrenciler için pratik olacağını anlattı.

Sonrasında, karne dağıtımına başlayan Altun, tek tek öğrencileri çağırarak karnelerini inceledi, karneleriyle birlikte Kaymakamlık olarak hazırladıkları kitapları hediye etti.

Ardından Cumhuriyet Ortaokuluna geçen Kaymakam Altun’a İlçe Milli Eğitim Müdürü Salim Oğuz’da eşlik etti.

Karamanlı’da, 2015-2016 eğitim öğretim döneminin ilk yarısında, toplam bin 385 öğrenci karne aldı.

KMM

 

 

Karamanlı

Saniye sonra Kapanacaktır