KARAMANLI ANAOKULU ÖĞRENCİLERİ MEHMETÇİK'İ UNUTMADI

Burdur’un Karamanlı ilçesindeki anaokulu öğrencileri, ‘Yerli Malı Haftası’ etkinliği için hazırladıkları yiyeceklerini, Güneydoğu’da görev yapan askerlere gönderdi.

Burdur’un Karamanlı ilçesinde ‘Yerli Malı Haftası’ kutlamaları yapan anaokulu öğrencileri, annelerinin hazırladığı, bazlama, kurabiye, bohça, ceviz ezmesi, zeytinyağlı sarma gibi yöresel yiyecekleri, Güneydoğu’da görev yapan askerlere gönderdi.

Okul Müdürü Naciye Selimoğlu, ‘Yerli Malı Haftası’ etkinlikleri kapsamında başlattıkları, “Elden Ele Mehmetçiğe” projesiyle Tunceli’ye bağlı Nazimiye ilçesindeki Dereova Jandarma Karakoluna yiyecek gönderdiklerini anlattı.

Selimoğlu, öğrencilerde, milli ve yerli malının kullanılma bilincini oluşturmayı hedeflediklerini belirterek, “Milletimizi koruyan güvenlik güçlerimize destek ve motivasyon sağlamak için velilerimiz ve öğrencilerimizin desteğiyle yöremize uygun yiyecekler hazırlayarak, onlara hediye olarak göndermeyi hedefledik.” dedi. 

- “Türk malını kullanmak, vatanını sevmekle başlar” 

Güvenlik güçlerinin son zamanlarda gösterdiği üstün mücadeleye işaret eden Selimoğlu, şunları söyledi:

“Son dönemde yaşadığımız olaylar, 15 Temmuz’dan buyana verdiğimiz şehitler. Türk malını kullanmanın Türk’ü sevmekle, vatanını sevmekle başladığı bilincini, öğrencilerimizde oluşturmak için hareket ettik. Projeye, öğretmenlerimizle birlikte, velililerimizin desteği ile başladık.”

Öğrenci velilerinden Gülnur Çiftçi, bu proje ile Güneydoğu’da zor şartlar altında görev yapan Mehmetçikler’i düşündüklerini söyledi.

Çifti, “Onları evlerindeymiş gibi rahat yaşatabilmek için bu projeyi başlattık ve veliler olarak destek verdik.” diye konuştu.

Minik öğrencilerin mikrofona duygularını ifade etmesinin ardından yiyecekler, askerlere gönderilmek üzere kolilere yerleştirildi.

KMM

Saniye sonra Kapanacaktır