KARAMANLI'DA Z-KÜTÜPHANE AÇILDI

Karamanlı Atatürk İlkokulu'nda z-kütüphane hizmete açıldı.

Açılışa, Karamanlı Kaymakamı Osman Oğuz Ekşi, İlçe Jandarma Garnizon Komutanı Tarran Güney, Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, daire müdürleri ve okul müdürleri katıldı.

Açılış töreninde konuşan Atatürk İlkokulu Müdürü Recep Yılmaz, bilgi çağının talepleri, teknolojinin kullanımı ve günün iletişim alışkanlıkları ile kütüphaneciliğin yeniden biçimlendiğini söyledi.

Yılmaz, yeni ve modern bir tasarımla oluşturulan z-kütüphanelerin, öğrencilerde okumanın keyfini ve bilgiyi keşfetmenin heyecanını yaşamalarına, hayal güçlerini geliştirmelerinde yeni imkanlar sağlayacağını düşündüklerini ifade ederek, “İçerisinde öğrencilerimizin her türlü ödev, araştırma ve inceleme çalışmalarını yapabilecekleri bilgisayar ve internet ağı, bu çalışmaların çıktısını alabilecekleri yazıcı, bireysel ve grupça çalışabilecek şekilde dizayn edilmiş çalışma masaları, okuma köşeleri ve nezih bir ortamıyla z kütüphaneler, yeni ve milli bir değerimizdir.” dedi.

Dua edilmesinin ardından, Kaymakam Ekşi ve Belediye Başkanı Selimoğlu tarafından kütüphanenin açılışı yapıldı. Öğrenciler tarafından sergilenen gösterilerden sonra Kaymakam Ekşi, okul müdürü Yılmaz’dan kütüphane hakkında bilgi aldı.

Öte yandan Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, hayırsever bir vatandaş tarafından Hakan Sevim Fen Lisesi’ne z-kütüphane yapılacağını belirterek, ilçede ikinci bir z-kütüphane açılacağını müjdeledi.

KMM

Saniye sonra Kapanacaktır