KARAMANLI'DA KAN BAĞIŞI KAMPANYASINA YOĞUN İLGİ

Kızılay’ın başlattığı kan bağışı kampanyasına, Karamanlı ilçesinde yoğun ilgi gösterildi.

Kızılay Burdur Şubesi ile Karamanlı Kaymakamlığı’nın ortaklaşa düzenlediği kan bağışı kampanyasına, ilçede görev yapan tüm askerler, polisler, memurlar ve vatandaşlar katıldı.

Gazetecilere açıklamalarda bulunan Kızılay Burdur Şubesi sorumlusu Dr. Deniz Erkaya, normalde kış aylarında soğuk hava nedeniyle kan bağışının az olmasına rağmen, kampanyadan dolayı çok büyük talep gösterildiğini belirtti.

Kızılay Genel Başkanı’nın çağrısından sonra tüm vatandaşların daha duyarlı davrandığını ifade eden Erkaya, şunları söyledi:

“Tüm vatandaşlarımız çok duyarlı zaten. Kaymakam Bey de buraya bizi davet etti ve tüm kurumlara çağrı yaparak bu kampanyaya büyük bir destek oldu. Şu an sizin de gördüğünüz gibi çok yoğun bir talep var. Burdur’da zaten tüm vatandaşlarımız çok duyarlıydı. Şu an bağışlar daha da arttı. Stoklarımız kritik seviyenin üzerine çıktı.”

Kan bağışı kampanyasına katılan İlçe Milli Eğitim Müdürü Salim Oğuz, Türk Kızılayı Genel Başkanı Kerem Kınık’ın çağrısına uyduklarını dile getirerek, “İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü personeli ve okullardaki öğretmenlerle birlikte kan bağışında veriyoruz ve insanlara can veriyoruz.” dedi.

Kan bağışında bulunan vatandaşlardan Mahmut Turgut, kan vermenin insana çok iyi geldiğini söyleyerek, “Her sene düzenli olarak kan bağışında bulunuyorum. Bir kişinin hayatını kurtarabilirsek ne mutlu bize.” diye konuştu.

Kampanyaya katılan Atatürk İlkokulu Müdürü Recep Yılmaz, memleketin zor günler geçirdiğini vurgulayarak, millet olarak destek mahiyetinde kan verdiklerini, bugünlerde böyle bir dayanışmanın daha anlamlı hale geldiğini ve bu sıkıntılı günleri en kısa şekilde atlatmayı dilediklerini belirtti.

Kan vermenin insanı bir görev olduğunu işaret eden Anaokulu Müdürü Naciye Selimoğlu, “Okul personeli olarak bu insanlık görevini yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.  Umarım ihtiyaç sahiplerine ulaşır ve bir can kurtarmanın sevincini yaşarız” diye konuştu.

KMM

Saniye sonra Kapanacaktır