İBRAHİM ŞENER CİNAYETİNDE DETAYLAR NETLEŞİYOR

Karamanlı’da geçen hafta meydana gelen ve 1 kişinin yaşamını yitirip, 3 kişi yaralandığı silahlı saldırıda detaylar ortaya çıkmaya başladı.

Tüm ilçeyi yasa boğan olayda, bölgenin tanınmış işadamı Abdurrahman Şener’in oğlu İbrahim Şener hayatını kaybetmiş, Abdurrahman Şener ile birlikte 3 kişi yaralanmıştı.

Olay sonrası, silahlı saldırıyı gerçekleştiren Halit Ö, saldırıyı gerçekleştirdiği ruhsatsız tabancayla birlikte polis tarafından yakalanmış ve sorgusunun ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Burdur Kapalı Cezaevi’ne gönderilmişti.

Olay, ulusal ve yerel basında yer almış ancak yanlış bilgiler aktarılması nedeniyle bilgi kirliliğine neden oldu.

Edinilen bilgiye göre işadamı Şener, önceden pazarlığın söz konusu olduğu evi, evin sahibi Ş.Ö’nün ısrarıyla almış ve İ.Ö’nün belli bir süre evde oturması, işyerinde de ticaretine devam etmesi yönünde anlaşmış.  Anlaşmaya göre Şener,  evin boşaltılması halinde evin bedelinden geriye kalan bir miktar parayı da evin boşaltıldığı anda evin ilk sahibi olan İ.Ö’ye ödemeyi kabul etmiş.

Olayın olduğu gün evin boşaltıldığını haberini alan Abdurrahman Şener evi, İ.Ö’den teslim alarak tutanak imzalamış ve geriye kalan ödemeyi yapmış.

Sonrasında Abdurrahman Şener, İbrahim Şener ve bir işçi, bina kapılarının anahtarlarını değiştirirken binanın eski sahiplerinden Halil Ö. ve işçisi Halit Ö'nün oraya gelmesiyle tartışma başlamış.

İddiaya göre, İbrahim Şener 155 polis hattına ihbarda bulunmuş. Gelen polis ekipleri olaya müdahale etmiş. İşadamı Abdurrahman Şener binayı teslim aldığını belirterek kendisini tehdit edenlerden şikayetçi olmuş. Ancak, İ.Ö. ve orada bulunanlar olayın büyümemesi için tarafları uzlaştırmaya çalışmış. Bunun üzerine polis ekipleri uzlaşma sağlandığı yönünde rapor tutarak oradan ayrılmış.

Polis ekiplerinin gitmesinin ardından Halit Ö, Abdurrahman Şener’e silah çekmiş. O anda oğlu İbrahim Şener’in uyarısıyla oğluyla birlikte yere yatan Abdurrahman Şener, orada bulunan kamyonetin altına doğru hamle yapmış. Çıkan kurşun, Abdurrahman Şener’in bacağına girip çıkarak diğer ayağını sıyırmış. O sırada kurşunlardan bazıları İbrahim Şener’e isabet etmiş. Yaralanan İbrahim Şener, kalkarak saldırgana müdahale etmeye çalışmış ve toplamda 5 kurşun isabet almış.

Olayda, o sırada orada bulunan Abdurrahman Şener’in şoförü R.A. ayağından, Halil Ö. ise elinden yaralanmış.

Çevredekilerin haber vermesiyle olay yerine gelen sağlık ekipleri yaralılara müdahale ederek, Tefenni ve Burdur Devlet Hastanelerine sevk etmiş.

Ancak yaralılardan İbrahim Şener, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

KMM

Saniye sonra Kapanacaktır