KARAMANLI'DA DEPREM VE YANGIN TATBİKATI YAPILDI

Karamanlı ilçesinde, deprem ve yangın tatbikatı gerçekleştirildi.

Hükümet Konağı binasında İlçe Milli Müdürlüğü tarafından organize edilen tatbikata, Karamanlı Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ve 112 Acil Sağlık ekipleri katıldı.

Karamanlı Kaymakamı Osman Oğuz Ekşi, Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu ve daire müdürlerinin katıldığı tatbikatta, yangın ve deprem anında yapılması gerekenler, uygulamalı olarak gösterildi.

Tatbikatta uygulanan senaryo gereği, deprem olmasıyla Hükümet Konağında bulunan kamu kurumlarının personeli binanın yangın merdivenlerinden çıktı. Ancak iki personelin binadan çıkamadığı tespit edildi. İtfaiye ekipleri, kayıp personelin yerini tespit ederek, merdiven yardımıyla kurtardı. Yaralanan bir personel ise sağlık ekipleri tarafından kurtarıldı.

Tatbikatın ikinci kısmında, iş güvenliği uzmanı İlhami Dal tarafından, yangın çeşitleri ile müdahale yöntemleri konusunda bilgi verilerek, uygulama yapıldı. Kaymakam Osman Oğuz Ekşi ve tatbikata katılan personel tarafından yangın söndürme uygulamaları yapıldı.

Tatbikat sonunda KMM’ye açıklamada bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Salim Oğuz, Türkiye’nin ve Burdur’un depremle birlikte yaşaması gerektiğini vurguladı.

Oğuz, İş Sağlığı Güvenliği Uzmanı İlhami Dal koordinatörlüğünde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilgili kanun çerçevesinde deprem ve yangın tatbikatının yapıldığını belirterek, “Acil eylem planı içerisinde yer alan deprem ve yangın tatbikatımızı gerçekleştirdik. Tatbikat çerçevesinde örnek yangın söndürme uygulamaları ve iş sağlığı güvenliği uzmanı tarafından yangın söndürme usulleri ve acil durumlarda yapılacak müdahalelerle ilgili bilgilendirme yapıldı.”

Oğuz, tatbikata birçok kurumdan personelin katıldığını ifade etti.

KMM

Karamanlı

Saniye sonra Kapanacaktır