KARAMANLI'DA GENÇLİK HAFTASI KUTLAMALARI

Karamanlı ilçesinde, Gençlik Haftası kutlamaları kapsamında, “Gençlik Haftası Bisiklet Turu” ve müzik şöleni düzenlendi.

Karamanlı Kaymakamlığı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü, Karamanlı Gençlik Spor Kulübü ve Karamanlı Bisiklet Grubu tarafından ortaklaşa organize edilen etkinliğe, Kaymakam Osman Oğuz Ekşi, Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, İlçe Jandarma Garnizon Komutanı Tarran Güney, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Muharrem Erkil, Karamanlı Gençlik Spor Kulübü Başkanı Metin Yılmaz, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Kaymakam Osman Oğuz Ekşi, Karamanlı ilçesinde bu tür programların gelenekselleştiğini belirtti.

Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen bisiklet turu ve gençlik şöleni düzenlediklerini ifade eden Ekşi, “Biz de tabi öğrenci arkadaşlarımızın, birlik ve beraberlik oluşturmaları, ayrıca bu tür programlarla az da olsa ders stresinden uzaklaşmaları ve ilçe genelinde birlik ve beraberliği kaynaştırmak için gençlerimize bu tür organizasyonları yapıyoruz.” dedi.

Belediye Başkanı Selimoğlu, geleneksel hale gelen bisiklet sürüşüne, belediye olarak yeni bisiklet yolları ile katkı sağlayacaklarını söyledi.

Tüm vatandaşları bisiklet kullanmaya teşvik edeceklerini işaret eden Selimoğlu, “Yol kenarlarında, bisiklet sürüş alanı çalışmamız devam ediyor. İnşallah projemiz tamamlandıktan sonra, ilgili bakanlıklardan da bisiklet desteği geliyor. Hem belediye olarak hem de bakanlıklardan alacak olduğumuz bisikletlerle, sağlıklı yaşam için üzerimize düşen ne varsa hep birlikte yapmak istiyoruz.” diye konuştu.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Muharrem Erkil, bisiklet sürüşüne 7’den 70’e herkesin yer aldığını dile getirerek, “Sağlıklı yaşamanın ilk maddesi, spor yapmaktır. Bisiklet kullanmak da bir spor dalıysa, sağlıklı yaşama bisiklet kullanmak ile başlamakta fayda var.” dedi.

Öğrencilerden Sultan Özşener, bisiklet kullanmanın, kemiklerin güçlenmesini sağlayan bir aktivite olduğunu söyledi.

Gizem Hotan, araçlardan çıkan egzoz gazlarının çevreye zarar verdiğini, bu yüzden bisikletin hem insan sağlığına fayda sağladığını hem de çevreye zarar vermediği kaydetti.

Dorukhan Bayır da arkadaşlarıyla birlikte bisiklet turuna katılacağı için çok mutlu olduğunu anlattı.

Bisiklet turunun ardından düzenlenen müzik şöleninde, öğrenciler doyasıya eğlendi.

KMM

Son DüzenlenmeSalı, 16 Mayıs 2017 09:57

25°C

Karamanlı

Mostly Sunny

Humidity: 17%

Wind: 11.27 km/h

  • 25 Apr 2018 26°C 5°C
  • 26 Apr 2018 25°C 5°C
Saniye sonra Kapanacaktır