KARAMANLI HALK EĞİTİM MERKEZİ YIL SONU SERGİSİ AÇILDI

Karamanlı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün, 2016-2017 öğretim yılı, yıl sonu sergisinin açılışı gerçekleştirildi.

Halk Eğitim Merkezi, çok amaçlı salon binasında yapılan törende konuşan Karamanlı Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hamdi Özcan, milli eğitim faaliyetleri içerisinde Halk Eğitim Merkezlerinin büyük bir yeri ve önemi olduğunu belirtti.

Konuşmasında, örgün eğitim sistemine giremeyen, bir eğitim kademesinden ayrılan veya bitirmiş vatandaşlara yönelik yaygın eğitim verildiğini ifade eden Özcan, “Halk Eğitim Merkezleri, genel, mesleki ya da teknik öğretim alanlarında, 7’den 77’ye her yaştan vatandaşımıza eğitim ve öğretim veren hayat boyu öğrenme merkezidir.” dedi.

Özcan, dönem boyunca, 28 mesleki ve teknik kurs,10 genel kurs ve1 de okuma-yazma kursu olmak üzere toplam 39 kurs açtıklarını dile getirerek, şunları söyledi:

“Açılan bu kurslarda 521 erkek, 466 bayan olmak üzere toplam 987 kursiyer katılmıştır. Kurs açma bazında ise ilçemiz, merkez nüfusun yüzde 17’sini, ilçenin toplam nüfusunu baz alırsak, yüzde 12’sine ulaşmıştır.

Müdürlüğümüz ve Türkiye Satranç Federasyonu tarafından, 25-26 Şubat tarihinde yapılan Yıldızlar ve Küçükler Satranç Turnuvası Karamanlı seçmeleri yapıldı. Sosyal etkinlikler alanında da öğrencilerimizin kendilerini daha iyi tanımalarına fırsat tanıyarak, yeteneklerinin gün yüzüne çıkmasına yardımcı olmuştur. Özgüveni gelişen öğrencilerimiz, kendileri hakkında doğru kararlar verir ve toplumda mutlu yaşaması için gerekli olan temel kuralları hızla kavrar ve yaşantısına uygular.

Yaygın eğitim alanında eğitim veren merkez müdürlüğümüz, örgün eğitime verdiği desteğini geçen yıl olduğu gibi bu yıl da sürdürmüştür. İlçemizde bulunan 8. Sınıf öğrencilerinin tamamına 5 Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) sınavı ve 12. Sınıf öğrencilerimizin tamamına 5 Yükseköğretime Giriş (YGS) sınavı yaparak göstermiştir.”

Programda, bağlama kursu öğrencilerince verilen müzik dinletisinin ardından, protokol mensupları tarafından, başarılı olan kursiyerlere belgeleri verildi.

Daha sonra Karamanlı Kaymakamı Osman Oğuz Ekşi, Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Salim Oğuz tarafından sergilenin açılışı gerçekleştirildi.

KMM

10°C

Karamanlı

Cloudy

Humidity: 94%

Wind: 6.44 km/h

  • 20 Jun 2018 22°C 8°C
  • 21 Jun 2018 23°C 11°C
Saniye sonra Kapanacaktır