19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI

Karamanlı’da, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla tören düzenlendi.

Kutlamalar, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Muharrem Erkil tarafından Atatürk anıtına çelenk sunulmasıyla başladı. Törende, saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı söylendi.

Ardından, Karamanlı Kaymakamı Osman Oğuz Ekşi, Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, İlçe Jandarma Garnizon Komutanı Tarran Güney ve öğrencilerin katılımıyla, belediye önünden, kutlamaların yapılacağı ilçe stadyumuna kadar “Gençlik Yürüyüşü” yapıldı.

İlçe stadyumunda yapılan törende konuşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Muharrem Erkil, bugünün, sonsuza kadar yaşayacak olan Türkiye Cumhuriyeti’nin, gençlerin en büyük hazinesi olduğunu söyledi.

Konuşmasında gençlere seslenen Erkil, ülkeye, vatana, bayrağa ve ezana sahip çıkmanın, namusa ve geleceğe sahip çıkmak anlamına geldiğini vurgulayarak, “Ondan dolayıdır ki sporcu gençlik için gereken her türlü yardım, öğretmenden müdüre, belediye başkanından kaymakama, bakanından Cumhurbaşkanına kadar her kademeden gelecektir. Yeter ki sizler kötü alışkanlıklarda, bağımlılık yapan maddelerden uzak durun. Sizlerin de bildiği üzere sporcunun karakterinde spor yapmak, çalışkan olmak, zeki ve çevik olmak, saygılı ve centilmen olmak, kısacası insan olmak vardır.” dedi.

Sonrasında, öğrenciler tarafından şiirler okundu, müzik dinletileri, halk oyunları ve dans gösterileri sunuldu.

Öğrenciler tarafından halat çekme, çuval yarışı, yavaş bisiklet sürüşü, penaltı ve koşu yarışmaları düzenlendi.

Protokol mensupları tarafından yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Törenlerin bir kısmı, yağış nedeniyle spor salonunda yapıldı.

Kutlama etkinlikleri, akşam düzenlenecek fener alayı voleybol turnuvası final müsabakası ile devam edecek.

KMM

25°C

Karamanlı

Mostly Sunny

Humidity: 17%

Wind: 11.27 km/h

  • 25 Apr 2018 26°C 5°C
  • 26 Apr 2018 25°C 5°C
Saniye sonra Kapanacaktır