KARAMANLI'DA FENER ALAYI DÜZENLENDİ

Karamanlı ilçesinde, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında fener alayı düzenlendi.

 

Burdur’un Karamanlı ilçesinde, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla, fener alayı düzenlendi.

Yürüyüşe, Karamanlı Kaymakamı Osman Oğuz Ekşi, Karamanlı Belediye Başkanı vekili Hüseyin Uğurel, İlçe jandarma Garnizon Komutanı Tarran Güney, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Belediye kapalı pazar alanında, ellerinde Türk bayrakları ve meşalelerle toplanan vatandaşlar ve öğrenciler, marşlar ve müzikler eşliğinde Fatih caddesi üzerinden, Yeşilova caddesine doğru yürüyüşe geçti.

Karamanlı Spor Salonunda sona eren yürüyüşün ardından, Karamanlı Belediye Başkanı vekili Hüseyin Uğurel, yürüyüşe katılanlara teşekkür ederek, “Başta Mustafa Kemal Atatürk, olmak üzere, silah arkadaşlarına ve vatan için canını veren isimsiz kahramanlara büyük minnet ve şükran duyuyoruz. Tüm kahraman şehit ve gazilerimizi rahmetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz.” dedi.

Program, voleybol turnuvasında finale yükselen Karamanlı Gençlikspor ile Hakan Sevim Fen Lisesi takımları arasından oynanan müsabaka ile devam etti.

Müsabaka sonunda, Karamanlı Gençlikspor’u 3-0 yenen Hakan Sevim Fen Lisesi şampiyon oldu.

KMM

Son DüzenlenmeCumartesi, 20 Mayıs 2017 16:09

25°C

Karamanlı

Mostly Sunny

Humidity: 17%

Wind: 11.27 km/h

  • 25 Apr 2018 26°C 5°C
  • 26 Apr 2018 25°C 5°C
Saniye sonra Kapanacaktır