MHP BURDUR İL GENEL MECLİSİ ÜYESİ AKÇAY PARTİSİNDEN İSTİFA ETTİ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Karamanlı İl Genel Meclisi Üyesi Salih Akçay, partisinden istifa ederek, bağımsız üye oldu.

Akçay yaptığı yazılı açıklamada, Genel Merkezde değişime gidilmesiyle başlayan ihraçlar nedeniyle istifa ettiğini belirterek, daha önceleri istifa etmek istemesine rağmen özel nedenler nedeniyle istifa sürecinin biraz uzadığını ifade etti.

MHP Genel Merkezinin, yakın zamana kadar mevcut iktidarın birçok politikasını eleştirdiğini vurgulayan Akçay, açıklamasında, “MHP Genel Merkezi, 16 Nisan 2017 referandumu öncesi ve sonrasında, hangi gerekçeyle eleştirdiği iktidarla aynı çizgide buluşmuştur. Partisinin siyasi temsilcilerine ve tabana herhangi bir açıklamada bulunulmadığı gibi eleştirilere ihraç kararıyla cevap verilmesi, tabanda derin yaralar açmıştır. İnsanın gerek sosyal, gerek iş, gerekse siyasi yaşamında, dik duruşunu bozmadan, çizgisinden çıkmadan ilerleyebilmesi önemli bir kavramdır. ‘Makam, mevkii, ticari ve şahsi beklentiler için siyasette her şey mubahtır’ anlayışını tasvip etmediğim gibi insani ve rahmani değerlerden uzak olduğunu düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Akçay, seçmenin saygı duyulması gereken oyunun, “evet ya da hayır” olmasının, şahsın hür iradesine kalan bir tercih olduğunu dile getirdiği açıklamasında, şunları kaydetti:

“Yerel ve genel siyasette ya da referandumlarda, seçmenin tercihi her ne olursa olsun, incitici eleştirilerin yapılmasının yanlış olduğunu, daha da önemlisi kullanılan oyun, ‘evet ya da hayır’ olmasının ahlak, namus ve şeref gibi hassas kavramlarla bağdaştırılarak siyaset yapılması, kısır bir zihniyetin ürünü olduğunu belirtmek isterim. Ahlak, namus ve şeref gibi manevi değerleri bizlere öğretmek, makamı ve siyasi kimliği, her kim olursa olsun, kimsenin hakkı ve haddi değildir.

Kısacası, MHP Genel Merkezinin son süreçteki izlediği yol, partinin tarihi misyonundan her geçen gün uzaklaşan, ülkücülüğe, ülkücülüğün inanç ve temel ilkelerine hizmet etmekten çıkmış olması, istifa etmemdeki temel neden olmuştur. Partiler ve kişiler fanidir. Baki olan ve baki olması temenni edilen devletimizin varlığı, bekası, bölünmez bütünlüğü, birlik ve beraberliğidir.”

KMM

9°C

Karamanlı

Partly Cloudy

Humidity: 89%

Wind: 11.27 km/h

  • 20 Jun 2018 25°C 9°C
  • 21 Jun 2018 23°C 11°C
Saniye sonra Kapanacaktır