KARAMANLI'DA "MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM FUARI" AÇILDI

Karamanlı Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi (METEM) tarafından düzenlenen fuarda, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin yıl içerisinde hazırladığı çalışmalar sergilenecek.

 

Karamanlı Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi (METEM) tarafından, “Mesleki Eğitim Tanıtım Fuarı” açıldı.

Okul binasında yapılan açılışa, Karamanlı Belediye Başkanı vekili Hüseyin Uğurel, İlçe Jandarma Garnizon Komutanı Tarran Güney, İlçe Milli Eğitim Müdürü Salim Oğuz, daire ve müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Törende konuşan edebiyat öğretmeni Özcan Yüceer, mesleki ve teknik eğitimin, dinamik ve teknolojik gelişmelerin çok hızlı olduğu alan olduğunu söyledi.

Yüceer konuşmasında, METEF fuarı ile bu gelişmelere öğretmen ve öğrencilerin ulaşabilmesini hedeflediklerini ifade ederek, “Ortaya çıkarılan ürünlerin, öğrenciler, çıraklar ve kursiyerler tarafından tanıtılmasını, öğrenci-çırak-kursiyerlerin buluşmasını, mesleki teknik eğitimi tanıtmayı, öğrencilerimizde bu konu ile ilgili bir istek oluşturmayı, bilgi alışverişini ve iş birliğini amaçlamaktayız. Kalifiye eleman ve ara eleman temini noktasında meslek liselerine ve mesleki eğitim merkezlerine büyük ihtiyaç vardır.” dedi.

Okul Müdürü Mehmet Yılmaz İye, KMM'ye yaptığı açıklamada, metal teknolojisi, elektrik elektronik teknolojileri, çocuk gelişimi ve eğitimi alanı ve bilişim teknolojileri bölümlerindeki öğrencilerin, yıl içerisindeki yaptığı toplam 85 çalışmanın sergilendiğini söyledi.

Teknolojinin, mesleki yöndeki çalışmalar ve bunun sonucunda ortaya çıkarılan teknolojik ürünlerle geliştiğini ifade eden İye, bu durumun mesleki eğitimi ön plana çıkardığını belirtti.

Çocukların günün şartlarına göre en iyi şekilde yetiştirmeye çalıştıklarını vurgulayan İye, “Bizler, ara eleman yetiştiren kurumlarız. Bu nedenle üniversitelere öğrenci göndermekle beraber, mesleki eğitimi ön planda tutmaktayız.” dedi.

Çocuk gelişimi ve eğitimi öğrencilerinden Bayram Yıldız, çocukları çok sevdiği için genellikle kız öğrencilerin tercih ettiği bu bölümü seçtiğini anlatarak, “Okulumu bitirince üniversitelerin çocuk gelişimi bölümünde okumak istiyorum. Üniversiteyi bitirince de öğretmen yardımcısı olmak istiyorum” diye konuştu.

Fuar, 24 Mayıs çarşamba günü sona erecek.

KMM

9°C

Karamanlı

Partly Cloudy

Humidity: 89%

Wind: 11.27 km/h

  • 20 Jun 2018 25°C 9°C
  • 21 Jun 2018 23°C 11°C
Saniye sonra Kapanacaktır