KARAMANLI İMAM HATİP ORTAOKULU'NDA TUBİTAK 4006 BİLİM FUARI AÇILDI

Karamanlı İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, Tübitak 4006 Bilim Fuarında projelerini sergiledi.

 

Karamanlı İmam Hatip Ortaokulunda, Tübitak 4006 Bilim Fuarı açıldı.

Açılışa, Kaymakam Osman Oğuz Ekşi, Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, İlçe Jandarma Garnizon Komutanı Tarran Güney, daire müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı.

Törende konuşan okul müdürü Ali Dalğar, Tubitak’ın desteği ile hazırlanan bilim fuarının ikincisini, “Geleceğin Mucitlerini Yetiştiriyoruz” sloganıyla düzenlediklerini söyledi.

Bilim fuarlarının, öğrenmeye istekli, merak eden, araştırmacı, bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağladığını ifade eden Dalğar, “Bilim fuarları, genç beyinlerin bilimin önemini kavrayıp, birçok teorik bilginin gerçek yaşamdaki işleyişini fark etmelerini sağlar. Bu tür etkinlikler, hayal gücü ile üretkenliğin birleşimidir. Eğitim kurumlarının öncelikli amacı da bu yaratıcılığın ortaya çıkmasına zemin hazırlamaktır.” dedi.

Bu yıl 4 alanda 20 proje ile fuara katıldıklarını anlatan Dalğar, öğretmen ve öğrencilerin gayreti ile ortaya çıkan projelerin, bilim ve teknikte yeni buluşlara kapı aralamasını temenni ettiklerini ifade etti.

Kaymakam Osman Oğuz Ekşi, Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, İlçe Jandarma Garnizon Komutanı Tarran Güney tarafından açılışı yapılan fuar, 1 gün açık kalacak.

KMM

25°C

Karamanlı

Mostly Sunny

Humidity: 17%

Wind: 11.27 km/h

  • 25 Apr 2018 26°C 5°C
  • 26 Apr 2018 25°C 5°C
Saniye sonra Kapanacaktır