BURDUR VALİSİ YILMAZ KARAMANLI'YI ZİYARET ETTİ

Burdur Valisi Şerif Yılmaz, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, Karamanlı ilçesini ziyaret etti.

Vali Yılmaz, ilk önce geçen yıl yürüyemediği için demokrasi nöbetine eşeği ile katılan 91 yaşındaki Emine Özcan’ın kızı Ayten Şener ile birlikte kaldığı Cami mahallesindeki evini ziyaret etti.

Ziyaret nedeniyle duygulanan Özcan’ın elini öpen Vali Yılmaz, geçen yıl Emine Özcan’ın bayrak için eşeğiyle demokrasi nöbetine geldiğini hatırlatarak, al bayrağı kendisine takdim etmeye geldiğini söyledi.

Hayır dualarda bulunan Özcan, “Allah sizi sözü geçkin, kılıcınızı keskin etsin.” dedi.

Vali Yılmaz, başta Cumhurbaşkanı olmak üzere, herkesin kılıcı keskin tuttuğunu dile getirerek, şöyle konuştu:

“Sen çok bir iş yaptın. Senin yaptığını çoğu yapamadı. Evlerine, otellere kaçtı. Bazıları marketlere kaçtı. Sen, 90 yaşında eşeğinle meydana çıktın geldin. Sana herkes dua ediyor. Sana akşam da dua ettireceğim. ”

Özcan, demokrasi nöbetine gittiği eşeğin bir süre öldüğünü, bazı inşaların onunla dalga geçerek, eşeğin davrantısını (ölüler için verilen yemek) ne zaman vereceğini sorduklarını anlattı.

Daha sonra Karamanlı Belediyesi tarafından 4 bin 500 metrekare alana yapılan 15 Temmuz Şehitleri Parkı ile bin 750 metrekare alana yapılan ve Fırat Kalkanı Harekatında şehit düşen Şehit Uzman Çavuş Ali Yılmaz’ın adını taşıyan parkın açılış törenine gerçekleştirildi.

Törende konuşan Vali Şerif Yılmaz, 15 Temmuz darbe girişiminin bilinen bir askeri darbe olmadığına vurgu yaparak, 15 Temmuz girişiminin, Türkiye coğrafyası etrafında hala devam ettiğini ve bölgenin yeniden yapılandırılması, yeniden haritaların çizilmesi ve yeniden paylaşılmasının sonucu olduğunu ifade etti.

Bunun Türkiye ayağının, içeride beslenen hırsızlar tarafından ortaya konulmasıyla yapıldığını belirten Yılmaz, şöyle konuştu:

“Hırsızlar diyorum. Çünkü soruları çalarak, o askeri okullara girdiler, hakim savcı koltuğuna oturdular, devletin diğer kurum ve kuruluşlarına girdiler. Mayası bozuk olan o hırsızların yaptığı eylemin sonucu da mayası bozuk olanlara yakışır şekilde olur. Onun için 15 Temmuz gecesi bu millet, Sayın Cumhurbaşkanımızın da çağrısı üzerine sokaklara çıktı.”

Karamanlı Kaymakamı Osman Oğuz Ekşi, ülkeyi, milleti, geleceği yok etmek isteyen vatan haini Fetö’nün 15 Temmuz gecesi harekete geçtiğini söyledi.

Ekşi, darbeye teşebbüs eden Fetö’nün devletin silahlarını ve araçlarını, aziz millete doğrulttuğunu dile getirdi.

Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, tankın, topun, uçağın, helikopterin, tüfeğin karşısına sadece ve sadece imanıyla, inancıyla ve yüreği ile dikilen aziz Türk Milleti ve kahraman evlatların olduğu sürece, ezanların dinmeyeceğini ve bayrağın inmeyeceğini ifade etti.

Ardından, protokol üyeleri iki parkın açılışını yaptı.

KMM

17°C

Karamanlı

Clear

Humidity: 53%

Wind: 17.70 km/h

  • 17 Jul 2018 31°C 11°C
  • 18 Jul 2018 31°C 14°C
Saniye sonra Kapanacaktır