KARAMANLI'DA 'MİLLİ BİRLİK YÜRÜYÜŞÜ' DÜZENLENDİ

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla, Karamanlı ilçesinde ‘Milli Birlik Yürüyüşü’ düzenlendi.

Ellerinde bayraklarla belediye binası önünde toplanan vatandaşlar, Murat Kahraman'ın okuduğu şiirin ardından, Vali Şerif Yılmaz tarafından Eşeler mahallesinde bugün açılışı yapılan ’15 Temmuz Şehitler Parkı’na doğru tekbirler eşliğinde yürüyüşe geçti.

Yürüyüşe, Kaymakam Osman Oğuz Ekşi, Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Tarran Güney ve vatandaşlar katıldı.

Yürüyüş boyunca vatandaşlar, “şehitler ölmez vatan bölünmez”, Ya Allah bismillah Allah-u ekber” ve “Ne mutlu Türküm diyene” diye slogan attı. 

 

15 Temmuz Şehitleri parkında düzenlenen program, Yunus Baykan'ın yazdığı 15 Temmuz'u anlatan şiiri okumasıyla başladı.

Kaymakam Osman Oğuz Ekşi vatandaşlara seslenerek, hain Fetö örgütünün geçen yıl millete vahşice saldırıya geçtiğini anımsattı.

Darbeye teşebbüs eden Fetö’nün, millete, güvenlik güçlerine ve meclise göz diktiklerini ifade ederek, “Anayasal düzene karşı, demokrasiyi çiğneyip, kanlı darbe girişiminde bulundular. Yalnız onlar, devletin daimi bekçisi olan vatandaşlarımızı, bizleri hafife aldılar. Milletimiz, darbe girişimini, sokakları ve meydanları doldurup, canlarını feda ederek, başarısızlığa uğrattı. Ne Fetö, ne de diğer terör örgütleri, zannetmesinler ki bu sahipsiz. Bu ülkenin vatandaşları, hepsine karşı kenetlenmiş ve cesaretini, dirayetini sürdürmeye devam etmektedir.” diye konuştu.

Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, günün milli birlik günü olduğuna dikkati çekerek, "Milli iradeye sahip çıkarak, meydanı darbecilere teslim etmeyen, meydanları, hava limanlarını, yolları, köprüleri doldurarak, Fetullahçı terör örgütü mensubu hainleri hezimete uğratan 7'den 70'e tüm vatandaşlardan Allah razı olsun." dedi.

Selimoğlu, "O gün Türkiye geneli ve Karamanlı ilçesinde meydanlara sahip çıkılırken, içimizde 90 yaşında Emine ninemiz vardı. Çoğu onun gösterdiği cesareti gösteremedi. Tankın, topun, uçağın, helikopterin, tüfeğin karşısına sadece ve sadece imanı, inancıyla ve yüreğiyle dikilen, aziz Türk Milleti oldukça, ezanlarımız dinmeyecek, bayrağımız inmeyecektir." diye konuştu.

Program, slayt gösterileri ve Kuran’ı Kerim tilaveti ile devam etti.

KMM

17°C

Karamanlı

Clear

Humidity: 53%

Wind: 17.70 km/h

  • 17 Jul 2018 31°C 11°C
  • 18 Jul 2018 31°C 14°C
Saniye sonra Kapanacaktır