VATANDAŞ MAĞDUR OLUNCA BAŞKAN SELİMOĞLU ÇİLEDEN ÇIKTI

Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, belediyeye ait jeneratörün aküsünü çalan hırsıza, sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

Karamanlı Belediyesi tarafından, içme suyu hattının yetersiz kaldığında devreye girmesi için merkeze iki kilometre uzaklıktaki Bağlı Orman mevkisine iki buçuk ay önce jeneratör kuruldu.

Jeneratörün aküsünün önceki gece kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce çalınması üzerine Başkan Selimoğlu, sosyal medya hesabından, “Şerefsizlik buna denir. Sondajdan içme suyu hattına verdiğimiz jeneratörün aküsünü çalan hırsız şerefsize sesleniyorum: Allah senin belanı versin” diyerek tepki gösterdi.

KMM'ye konuşan Selimoğlu, ülke genelinde görülen su sıkıntısının Karamanlı ilçesinde de hissedildiğini belirterek, buna bir de 1950-1960 yıllarında döşenen içme suyu şebekesinin iflas etmesi nedeniyle içme suyu konusunda çok sıkıntı çektiklerini ifade etti.

Özellikle yaz aylarında vatandaşların mağduriyetinin hat safhaya çıktığını vurgulayan Selimoğlu, "Belediyenin vermeye çalıştığı hizmeti aksatarak, halkımızın mağdur olmasına tahammül edemediğim için bu olaya sert tepki gösterdim. Bazen çalışmalarımız, böyle kişiler yüzünden sekteye uğruyor. Ama bunların hepsini aşacağız. Çeşitli yerlerdeki güvenlik kameraları tarafından bu kişileri tespit ediyoruz." dedi.

Çalınan akünün yerine yenisi takılarak, tekrar hizmete sokuldu.

KMM

10°C

Karamanlı

Cloudy

Humidity: 94%

Wind: 6.44 km/h

  • 20 Jun 2018 22°C 8°C
  • 21 Jun 2018 23°C 11°C
Saniye sonra Kapanacaktır