KARAMANLI'DA "DÜNYA YÜRÜYÜŞ GÜNÜ" ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

Karamanlı’da “Dünya Yürüyüş Günü” dolayısıyla sağlıklı yaşam yürüyüşü düzenledi.

Karamanlı Toplum Sağlığı Başkanlığınca düzenlenen yürüyüş, 15 Temmuz Şehitler Parkı önünden başlayıp, belediye önünde sona erdi.

Yürüyüşe katılanlar, “Datlıyı duzluyu yemecez, gezenlecez, zayiflecez”, “Sağlıklı yaşama yürüyoruz”, “Fıstık gibi hayatlar, hareketli yaşamla başlar”, “Yakın mesafelerde araç kullanmayınız” ve “Hareketli yaşam, hastalıksız yaşam” pankart ile dövizleri taşıdı.

Etkinlik sonunda, yürüyüşe katılanlar ip atladı.

Karamanlı Toplum Sağlığı Müdürü Serap Korucu, KMM’ye yaptığı açıklamada, “Dünya Yürüyüş Günü” etkinliğinin, 3-4 Ekim tarihlerinde gerçekleştirildiğini belirtti.

Etkinliklerin, insanların yürüyüşe teşvik etmeyi amaçladığını ifade eden Korucu, “Kronik hastalıklar, obezite, diyabet, stres ve depresyon gibi bu tarz hastalıkların önüne geçmek için, insanları yürüyüşe özendirmek için böyle bir etkinlik düzenledik. Çünkü insanları, araçları, asansörleri bırakıp biraz daha adım atmaya teşvik etmek istiyoruz.” dedi.

Çocuklarda obeziteyle mücadelenin önemine dikkati çeken Korucu, çocukların park ve bahçelerde oynamayı bırakıp bilgisayar oyunlarına yönelmesiyle, beslenme şeklinin de değiştiğini, bu etkinliklerle çocuk ve yetişkinlerde sağlıklı yaşam bilincini oluşturmak istediklerini kaydetti.

Yürüyüşe, Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personeller ile öğrenciler katıldı.

 

KMM

Son DüzenlenmeÇarşamba, 04 Ekim 2017 16:03

27°C

Karamanlı

Mostly Cloudy

Humidity: 33%

Wind: 35.40 km/h

  • 21 Aug 2018 30°C 12°C
  • 22 Aug 2018 33°C 12°C
Saniye sonra Kapanacaktır