KARAMANLI BELEDİYE MECLİSİ ÜYESİ SARIBAŞ PARTİSİNDEN İSTİFA ETTİ

Karamanlı Belediyesi’nin Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) üyesi Murat Sarıbaş, partisinden istifa ederek, görevine bağımsız olarak devam edeceğini bildirdi.

Sarıbaş yaptığı yazılı açıklamada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, 2010 yılından bu yana 2 halk oylaması, 3 genel seçim, 2 yerel seçim ve 1 Cumhurbaşkanlığı seçimi kaybettiğini ifade ederek, CHP’nin değişime gitmediği takdirde kan kaybetmeye devam edeceğini belirtti.

Sarıbaş açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Partide gerekli değişiklikleri yapıp iyi hazırlanmanın yerine, erken seçim dile getiriliyor. Tabiri caiz ise yenilen pehlivan hiç güreşe doymadı, kendi umudunu kırmadı. Ama artık ben kaybeden tarafta olmaktan sıkıldım.” dedi.

Yerel yönetimlerde, parti gözetilmeden çalışılması gerektiğini işaret eden Sarıbaş, il ya da ilçenin geleceğine yönelik alınan kararlarda her şeye muhalefet olunmaması gerektiğine vurgu yaptı.

Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu’nun çalışmalarından memnun olduğunu ifade eden Sarıbaş, “Hangi partiden olduğu önemli değil. Belediye Başkanımız gecesini gündüzüne katarak ailesine bile zaman ayırmadan oradan oraya koşturarak ilçemiz için çalışıyor. Hatta uyurken bile belediye için çalışıyor. Geceleyin olsun, sabaha doğru olsun kesin bir yerlerde işlerin takibini hep kendisi yapıyor. Maşallah şevki hiç kırılmasın. En zor iş onun. Allah yolunu açık etsin. karşısında olmayı düşünmüyorum şimdilik bağımsız olarak meclis üyeliğe ne devam edeceğim.” İfadesini kullandı.

KMM

1°C

Karamanlı

Clear

Humidity: 63%

Wind: 9.66 km/h

  • 14 Nov 2018 11°C -2°C
  • 15 Nov 2018 7°C -5°C
Saniye sonra Kapanacaktır