BAŞKAN SELİMOĞLU 2017 DEĞERLENDİRMESİNİ VE 2018 PROJELERİNİ ANLATTI - VİDEO HABER

Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, 2017 yılının değerlendirmesini yaparak, 2018 yılı için planlanan proje ve çalışmalarını anlattı.

Karamanlı TV’ye konuşan Başkan Selimoğlu, Karamanlı olarak 2017 yılının çok yoğun geçtiğini ifade ederek, personelin hızlı tempoda, özverili bir çalışma gösterdiğini belirtti.

2017 yılında büyük projelere imza attıklarını kaydeden Selimoğlu, 2018 yılında ise daha çok çalışmayla hedeflenen projelere daha hızlı gideceklerine inandığını söyledi.


2017 yılındaki çalışmaları başlıklar halinde anlatan Selimoğlu, şunları söyledi:

“43 bin dönüm arazinin sulanacağı kapalı sistem arazi sulama projesinde sona gelindi. Taş kırma ve eleme tesisinin kapasitesini yüzde 70 artırarak ilçe taşına taşıdık. Kilit parke tesisimizi modernize ederek, TSE belgesi ile belgelendirdik. Yapımına başlanılan 4 derslikli İmam Hatip Ortaokulu’na 500 bin lira destek sağladık. Burdur yolu kavşağında, akaryakıt istasyonumuzun aşağı kısmında yeni bir restaurant ve modern bir yolcu bekleme salonu yapımına başladık. Ağaç dikimi, çardak konulması, bisiklet ve yürüyüş yolu çalışmalarında bulunduk. Burdur Caddesinden mezarlığa doğru 3 buçuk kilometre alanda ticari alan oluşturduk. Tüm köylerimizde tarım arazilerinin toplulaştırılması yönünde çalışma yaptık. İçme suyu sayaçlarını ön ödemeli akıllı sayaçlara çevirerek su israfını önleyip, ekonomik su kullanımı için büyük bir çalışma içerisine girdik. Çiftçilerimiz için kapalı sistem sulama suyunda 0,20 kuruş gibi uygun bir tarife belirledik. 1. Etap TOKİ konutlarının yüzde 95 seviyesine ulaştı. Park, bahçe, yeşil alan, spor ve dinlenme alanları oluşturduk. 2017 yılında hedeflenen 22 buçuk milyon bütçeyi aşarak, 30 milyon bütçe ile yılı tamamladık. Akaryakıt istasyonunu tamamen yeniledik. 2017 yılında hükümetimizden gerekli desteği aldık.”

Tıpkı 2017 yılında olduğu gibi 2018 yılında da tamamen planlı ve programlı çalışmaya devam edeceklerini vurgulayan Fatih Selimoğlu, 2018 yılı çalışmalarının ana başlıklarını şöyle sıraladı:


“Kanalizasyon, yağmur suyu ve içme suyu şebekesi yenileme çalışmalarına başlıyoruz. Altyapı çalışmaları ile birlikte koordineli olarak sıcak asfalt ve kilit parke döşeme çalışmalarına başlayacağız. Kilit parke üretim tesisimizde günlük bin 200 metrekare kilit parke üretimini hedefliyoruz. Ardıçlık B tipi mesire alanı projesini hayata geçireceğiz. Karamanlı Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Karamanlı Emniyet Amirliği binalarının yapımına başlanılacak. Karamanlı Hükümet Konağı hizmet binası yapımı başlayacak. Hayvancılık organize sanayi bölgesi oluşturulması konusunda çalışmaya devam edeceğiz. Karamanlı’ya konferans salonu, gençlik merkezi, yüzme havuzu, hamam, sauna, spor salonu ve internet odasının yer aldığı kompakt bir projeyi bitirmek üzereyiz. Sondaj sulama sularını, kapalı devre sulama sistemindeki fiyatlandırma ile aynı tutup, 0,20 kuruştan ücretlendireceğiz. Kapalı devre sulamasına dahil olmayan Ferizli ve Eskiköy mevkilerindeki 8 adet sondaj sulamasının enerji hatlarını yenileyerek devreye sokacağız. 2. Etap TOKİ konutlarının yapımına başlanılacak. 51 bin metrekare alanda yer alacak Karamanlı Meslek Yüksekokulu’nun temelini nisan ayı içerisinde atacağız. Daha yeşil bir Karamanlı için yaklaşık 2 bin fidan dikimi yapacağız. Park, bahçe, yeşil alan, spor ve dinlenme alanların yapımına devam edeceğiz. Karamanlı Belediyesi’nin geleceği için çok büyük bir proje olan güneş enerjisinden elektrik üretimi projesini hayata geçireceğiz. 16 derslikli lise yapımı için proje tamamlandı, yapımına başlanılacak.”

KMM

Ortam

Karamanlı

Saniye sonra Kapanacaktır