MİNİK YÜREKLERDEN MEHMETÇİĞE MORAL MEKTUPLARI

Karamanlı ilçesinde ilkokul öğrencileri, askerler için moral mektubu yazarak, öğretmenleri aracılığıyla sınırda görev yapan birliğe gönderdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yaptığı açıklamaya göre, Karamanlı Devrim İlkokulu sınıf öğretmeni Cennet Aksu tarafından hazırlanan “Vatanımızın Bekçisi Kahraman Mehmetçiğe Moral Mektubu Projesi” kapsamında, birinci sınıf öğrencileri vatani görevini yapan askerlere mektup yazdı.

Kilis ili Gülbaba köyü 3. Hudut Tabur Komutanlığı ile bağlantı kuran Okul Müdürü Mehmet Yörük, birinci sınıf öğrencilerinin askerlere yazdığı moral mektuplarını posta yoluyla gönderdi.

Yörük projede öncelikli amacın, öğrencilerin Mehmetçiğe olan saygı, sevgi, onur, minnet ve gurur duygularını göstermesi ve askerin moral ve motivasyonlarının artırılması olduğunu belirtti.

Öğrencilerin bu tip ulusal ve sosyal bir projeye dahil edilmesiyle sorumluluk ve özgüvenlerinin de artacağını vurgulayan Yörük, “Böylelikle öğrencilerimizin vatan, millet ve bayrak sevgisi perçinlenecektir. Bu proje aynı zamanda, teknolojinin gölgesinde kalan mektup yazma kültürünü de taze tutarak, öğrencilerin yazma ve kendini ifade edebilme becerilerinin gelişmesine katkı sağlamaktadır.” dedi.

Şeref GÜNDÜZ / KMM

Saniye sonra Kapanacaktır