İYİ PARTİ KARAMANLI KONGRESİ YAPILDI

İyi Parti Karamanlı İlçe Başkanlığı’nın birinci olağan kongresi yapıldı. Kurucu ilçe başkanı olarak atanan Ali Buğra Baykan başkanlığa seçildi.

Yeni açılan parti binasında gerçekleştirilen kongreye İyi Parti Burdur İl Başkanı Osman Kurt, İyi Parti Fahri üyesi Halil Rışvanoğlu, il yönetimi ve üyeler katıldı.

Divan başkanlığını Osman Özekin'in yaptığı kongrede divan üyeliklerine, Özcan Şengül, Ahmet Ünsal ve Ömer Göktepe seçildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in mesajı okundu. Daha sonra İl Başkanı Osman Kurt partililere seslendi. 

Kongrede konuşma yapan Ali Buğra Baykan, hep beraber Türkiye'de yeni bir siyaset sayfasının açılmasına ve yeni bir yürüyüşün başlamasına destek olduklarını belirtti.

Oluşturulan İyi Parti kadrosunun, iyi niyetler ve temiz duygularla millete ve insanlığa hizmet etmek için bir araya geldiğini vurgulayan Baykan, şunları söyledi:

"Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener'in ifade ettiği gibi bu ülkede yaşayan herkesin, eşit ve özgür yurttaşlar olduğu bu ülkenin her ferdinin adaletten pay aldığı, herkesin özgürlük içerisinde ve hakça paylaşıma sahip bir ülkede yaşadığı Türkiye’yi oluşturmak bu  İyi  Parti kadrolarına nasip olacaktır. Mücadelemiz, inşallah yüksek hedefler uğruna devam edecek ve sonuna kadar milletimizin dualarıyla ve destekleriyle ayakta duracağız. Milletimizin vermiş olduğu bu büyük destekle ayakta duracağız, bununla hayat bulacağız. Ben bu yolculuğun hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum ve bugün, vira bismillah dediğimiz bu günün unutulmaz bir gün olmasını ve ilçemize hayırlı hizmetler yaparak, insanlığa hayırlı hizmetler yaparak, gök kubbede hoş sedalar bırakarak, bu dünyadan öte tarafa göçecek hizmetleri yapmayı cenabı Allah’tan nasip etsin diye dua ediyorum.

Bu topraklarda, zengini daha da zenginleştiren, yoksulu, biraz daha fakirleştiren, yoksuz kimsesiz ve çaresiz bir hale getiren, mağdur ve mazlum hale getiren haksız bir düzenin kaldırılması, adalet ve hakça bir paylaşım için canla başla mücadele edeceğiz. Mustafa Kemal Atatürk‘ün bize vermiş olduğu ülkemizi, çağdaş uygarlık düzeyine çıkarmak için cumhuriyet değerlerine sahip çıkmak için mücadele edeceğiz.

Emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Kolay bir iş değildi, bu noktaya gelmiştir ve bundan sonrasında bunu yapan bir kadro çok daha başarılı işler yapacaktır."

Yapılan seçimin ardından Karamanlı ilçe yönetiminde şu isimler yer aldı: "Başkan Ali Buğra Baykan, Özcan Şengül, Mehmet Avcı, Gökhan Bayır, Gülseren Ünsal, Merve Nur Sert Uslu, Ayşe Karasu, Erkan Erkanal, Levent Çoban, Emin Kurt, Nuri Keskin, Oğuzhan Saygın, Hüseyin Karakaş, Ahmet Avcıoğlu, Osman Özekin, Kemal Özkan, Hüseyin Demirok, Aygül Keskin, Halil Avcıoğlu ve Şeref Özkan."

KMM

Karamanlı

Saniye sonra Kapanacaktır