Murat ÇOBAN

Murat ÇOBAN

Cep Telefonu:0 532 776 2143
Web site URL: http://www.karamanlihaber.com/

CUMHURİYET ORTAOKULUN'DA 'TÜBİTAK 4006 BİLİM FUARI' AÇILDI

Karamanlı Cumhuriyet Ortaokulu’nda düzenlediği “TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı” açıldı.

Okul bahçesinde düzenlenen törene, Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, kurum amirleri, daire müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Törende konuşan okul müdürü Uğur Demir, proje koordinatörlüğünü Merve Aksoy’un yaptığını belirterek, bu projeler sayesinde öğrencilerin ufkunun açıldığını kaydetti.

Fuarda, 10 araştırma, 10 da tasarım alanında olmak üzere toplam 20 projenin sergilendiğini belirten Demir, “TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları, öğrencilerimizin, sorgulama, araştırma, inceleme, ayırt edebilme yeteneğini geliştirmesine yönelik fayda sağlamaktadır. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, bu tip fuar ve çalışmalarla tecrübe kazanması, onların geleceklerine büyük katkı sağlayacaktır.” dedi.

Daha sonra protokol mensupları fuarın açılışını yaparak, sergilenen projeleri inceledi.

KMM

CAFER VE ZAFER MAHALLESİ MUHTARLIKLARINDAN ÇAYCI UYGULAMASI

Cafer Mahallesi Muhtarlığı, çay hizmeti uygulaması başlattı. Uygulamaya Zafer Mahallesi Muhtarlığı da destek verdi.

KMM'ye açıklamada bulunan Cafer Mahallesi Muhtarı Hamdi Solak, mahallede mevlit, asker davetleri ve cenaze taziyelerinde, çay hizmeti vermeye başladıklarını söyledi.

Solak, "Mevlit ve asker davetlerinde 1 gün, cenaze taziyelerinde 3 gün olmak üzere muhtarlık tarafından çay hizmeti vereceğiz. Mahallemizde çaycılık yapan vatandaşlarımız dönüşümlü olarak görev alacaktır." dedi.

Öte yandan Zafer Mahallesi Muhtarlığı da çaycı uygulamasına destek vererek, Zafer Mahallesinde düzenlenecek olan mevlit, asker davetleri ve cenaze taziyelerinde aynı uygulamayı yürürlüğe soktu.

KMM

 

HAKAN SEVİM FEN LİSESİ İLK MEZUNLARINI VERDİ

Karamanlı Hakan Sevim Fen Lisesi, ilk mezunlarını verdi.

Okul bahçesinde düzenlenen mezuniyet programına, Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Alaaddin Gergin, İlçe Emniyet Amiri Hasan Basri Çiçek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Salim Oğuz, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Muharrem Erkil, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Programda konuşan okul müdürü Bayram Demir, Hakan Sevim Anadolu Öğretmen Lisesi olarak başladıkları eğitime, Hakan Sevim Fen Lisesi olarak devam ettiklerini söyledi.

Okulun tüm öğretmenlerin, öğrencilerini evlat şefkat ve hassasiyeti ile yaklaştıklarını ifade eden Demir, "Dört yıl boyunca sizleri bir üst eğitim kurumuna ve hayata hazırlamaya çalıştık. Sizin başarılı, mutlu ve huzurlu olmanızı sağlayacak bilgiler, beceriler ve alışkanlıklar kazandırmaya çalıştık, çalışıyoruz. Lise yılları tatlı bir anı olarak geride kalırken, gireceğiniz üniversite sınavında ve hayat sınavında başarılar diliyorum." dedi.

Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu yaptığı konuşmada, Hakan Sevim Anadolu Öğretmen Lisesi'nin 11.11.2011 tarihinde saat 11.11'de eğitime başladığını, okulun daha sonra Fen Lisesi'ne dönüştürülerek eğitime devam ettiğini anlattı.

Selimoğlu, kendisinin de bir eğitimci olduğunu dile getirerek, Hakan Sevim Anadolu Öğretmen Lisesi'nin kurucu müdürü olduğunu kaydetti.

Daha sonra öğrenciler adına Cerengül Belgrad ile okul birincisi Sedanur Erkan birer konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından mezun olan 36 öğrenciye diplomaları verildi.

KMM

 

 

HALI SAHA FUTBOL TURNUVASINDA ÇEYREK FİNAL MAÇLARI BELLİ OLDU

Karamanlı Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü ile Karamanlı Gençlik Spor Kulübü tarafından organize edilen halı saha turnuvasında, çeyrek finale yükselen takımlar belli oldu.

Zorlu ve zevkli mücadelelere sahne olan turnuvanın bu haftaki sonuçları şöyle şekillendi:

Ziraat Odası: 4 - Muallim FC: 0
Cafri İş: 2 - Ottoman: 1
Kağılcık: 5 - Avcıoğlu: 4

Çeyrek Final maç programı:

Avcıoğlu - Muallim FC > 25 Nisan Perşembe - Saat: 19.30
Ziraat Odası - Sağlık Gençlik > 25 Nisan Perşembe - Saat: 20.40
Cafri İş - Jandarma > 25 Nisan Perşembe - Saat: 21.50
Kağılcık - Ottoman > 25 Nisan Perşembe - Saat: 23.00

KMM

 

Bu RSS beslemesine abone ol
Saniye sonra Kapanacaktır