Murat ÇOBAN

Murat ÇOBAN

Cep Telefonu:0 532 776 2143
Web site URL: http://www.karamanlihaber.com/

KARAMANLI BELEDİYESİ'NDEN ÇİFTÇİLERE ÖNEMLİ UYARI

Karamanlı Belediyesi, 2018 yılı arazi sulama dönemine yönelik çiftçilere uyarıda bulundu.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, yeni dönemde çiftçilerin mağdur olmamaları için kesinlikle araziye ekim yapılmaması gerektiği belirtildi.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"2017 yılında Türkiye’de havaların kurak gitmesi, yağışların az olması nedeniyle tüm su kaynaklarında sıkıntı çekilmiştir. Barajımızdaki su miktarı da tamamen bitme noktasına gelmiştir. 2018 yılında barajdan verilecek arazi sulamaları, kapalı sistem vasıtasıyla yağmurlama ve damlama şeklinde yapılacaktır. Her yıl olduğu gibi 2018 yılı için de ekim alanlarını belirlendi ve ilan edildi. Buna göre barajın doluluk oranına göre kuru mahsul sahasına en fazla iki defa su verilecektir. Barajın doluluk seviyesinin düşük kalması durumunda ise kuru mahsul sahasına ancak bir defa su verilecektir.

Çiftçilerimizin mağdur olmamaları için belediyemizce belirlenen ve belediye hizmet binası yanındaki bilboardda da yer alan ekim desenine göre planlama ve ekim yapmalarını önemle belirtiriz."

KMM

 

KARAMANLI BELEDİYESİ ONLİNE ÖDEME SİSTEMİNE GEÇTİ

Karamanlı Belediyesi, e-Belediye uygulamaları kapsamında online borç ödeme sistemine geçti.

Belediyeden yapılan açıklamada, vatandaşların borç ve ödemelerini daha kolay yoldan hızlı bir şekilde yapmalarını sağlamak amacıyla online ödeme sisteminin hayata geçirildiği belirtildi.

Vatandaşların hizmete giren sistem ile içme suyu, sulama suyu, emlak vergisi, çevre temizlik vergisi, iş makinesi kiralama ücretleri, iş yeri kira ücretleri, ilan ve reklam vergisi ödemelerini, www.karamanli.bel.tr internet adresinden ödeyebilecekleri belirtildi.

KMM

 

 

YEM KARMA MAKİNESİNE DÜŞEREK YAŞAMINI YİTİRDİ

Burdur merkeze bağlı Yazıköy köyünde, yem karma makinesine düşen 28 yaşındaki Emrah G, yaşamını yitirdi.

Alınan bilgiye göre, Yazıköy’de hayvan yetiştiriciliği yapan Emrah G, kendisine ait ahırda bulunan yem karma makinesinde yem hazırlıyordu. O sırada dengesini kaybeden Emrah, makinenin içine düşerek yaşamını yitirdi.

Ailesinin haber vermesiyle olay yerine ambulans, itfaiye ve Afad ekipleri sevk edildi. Emrah G.’nin cansız bedeni sıkıştığı yerden çıkarılamayınca, kurtarıcıya yüklenerek, Burdur sanayisine götürüldü.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

KMM

ÇAVDIR'DA TRUMP'IN KUDÜS KARARI PROTESTO EDİLDİ

Çavdır’da, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump'ın Kudüs kararı, basın açıklaması ile protesto edildi.

Cuma namazı çıkışında Çavdır İkra Derneği tarafından düzenlenen basın açıklamasına, Çavdır İkra Derneği üyeleri, Çavdır Memur-sen Başkanı Özcan Çakır, Çavdır Eğitim Bir-sen Başkanı Suat Kaya, İl Genel Meclis Üyesi İsmail Kuzucu, Çavdır İlçe Müftüsü Erkan Saral, Çavdır Ülkü Ocakları Başkanı Abdurrahman Yıldıran, siyasi ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile vatandaşlar  katıldı.

İkra Derneği Başkanı Ramazan Şimşir, yaptığı basın açıklamasında, Müslümanların Kudüs’ü sevmesinin imanın gereği olduğunu söyledi.

Şu an tüm İslam aleminin Kudüs’le imtihan verdiğini dile getiren Şimşir, "Başkan seçildiği günden itibaren, mübarek topraklarımıza musallat olan Trump ve avanesinin adeta yangına körükle gider gibi büyük elçiliğini Kudüs’e taşımak niyeti ve Kudüs’ün uluslar arası statüsünü göz ardı ederek terör devleti israil'in başkenti ilan etme girişimi asla kabul edilemez. Güçlü olduğunuz fikrine kapılarak bu beldeleri geçici olarak işgal etmiş olabilirsiniz. Ümmeti Muhammed’in içerisinde bulunduğu zayıflık, içimizdeki hainler, yanınıza çektiğiniz işbirlikçiler sebebiyle belki böyle bir cürette bulunmuş olabilirsiniz. Ancak şu unutulmamalıdır ki tarihten yalnız ibret değil, kuvvet alınır. Hz. Ömer (r.a.), büyük komutan, Selahattin Eyyübi ve Yavuz Sultan Selim Hanı hatırlatarak tarihten aldığımız kuvvetle ve Allah'ın vaadi üzerine haykırıyoruz ki bu ümmet evlatları tarafından Kudüs yeniden tamamıyla Diyar-ı İslam kılınacaktır." dedi.

Amerika’nın Kudüs’ü, İsrail’in başkenti olarak ilan etmesinin, tüm Ortadoğu çoğrafyasını işgal etme emelini taşıdığını işaret eden Şimşir, Kudus'ün 1917 yılında Müslümanların elinden çıkmasının yüzüncü yıl dönümünde, bu kararın uygulamaya konulduğunu hatırlatarak şu ifadeleri kullandı:

"Bu teşebbüs basit bir teşebbüs değil, Siyonizm ve emperyalizm ortaklığının oldukça sistematik bir harekatıdır. Bu karar nazarımızda yok hükmündedir. Derhal iç çekişmeleri bırakıp herkes dikkatini, siyonizmin küresel oyunlarına çevirmeli, gayretini bu oyunları bozmaya sarf etmelidir. Türkiye ile İsrail arasındaki tüm diplomatik ilişkiler kesilsin. Bu güne kadar Filistin aleyhine olan İsrail lehine olan tüm anlaşmalar ve mahkeme kararları iptal edilsin. İncirlik, Konya ve benzeri üslerdeki yabancı askerler derhal sınır dışı edilsin. Malatya Kürecik’teki radar kapatılsın. Türk Hava sahası hala devam ediyorsa terör devleti israil’in tüm uçuşlarına kapatılsın. Filistin devleti ile anlaşarak kardeşlerimizin güvenliği için Kudüs’e ortak İslam ordusu gönderilsin.Yıllar boyunca en ağır şartlarda onurlu ve azimli bir direniş ortaya koyan Filistin halkına, buradan selamlarımızı ve şükranlarımızı sunuyorum. Yaşasın başkenti Kudüs olan bağımsız İslam dünyası, Yaşasın işgalden kurtulmuş Kudüs şehri. Rabbim, Kudüs’ümüzü İslam dünyasının gaflet uykusundan uyanmasına, bilinçlenmesine ve toparlanmasına vesile kıl. Kudüs’ümüzün tekrar fethine bizleri memur eyle. Kudüs, vatandır, vatanımızdır."  

Program, Çavdır Müftüsü Erkan Saral’ın okuduğu duanın ardından sona erdi.

yusuf KARAKAYA / Çavdır Haber

Bu RSS beslemesine abone ol

8°C

Karamanlı

Mostly Cloudy

Humidity: 70%

Wind: 6.44 km/h

  • 15 Dec 2017 12°C 2°C
  • 16 Dec 2017 12°C 3°C
Saniye sonra Kapanacaktır