BAŞKAN SİPAHİ'DEN YILBAŞI ALIŞVERİŞİ UYARISI

Burdur Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Metin Sipahi, yılbaşı alışverişlerinde karşılaşılan etiket fiyatlarındaki oynamalarına karşı dikkatli olunması gerektiğini söyledi.

Başkan Sipahi, yaptığı yazılı açıklamada, yılbaşı alışverişlerine dikkati çekerek, vatandaşların küçük esnaftan alış veriş yapmasını istedi.

Yılbaşı dolayısıyla alışveriş merkezlerinin ve büyük mağazaların sözde indirimler düzenlediklerini ifade eden Sipahi, şu ifadeleri kullandı:

“Yapılan bu indirim aldatmacaları, tüketiciyi alışveriş çılgınlığına yönlendirdiği gibi kredi kartlarının dolmasına neden olup ekonomimize zarar veriyor. Yılbaşı öncesinde ‘yüzde 80’e varan indirim’, ‘iki al bir öde”, ‘bir alana bir bedava” gibi indirim kampanyalarının hiçbiri gerçeği yansıtmıyor. Mağazaya girdiğinizde birçok üründe indirim olmadığını ya da sona erdiğini görüyorsunuz. Tabii bu gerçeği kasaya gidip ödeme yaparken fark ediyorsunuz. Muhatabınız kasiyer olduğu için, etiketin unutulmuş olduğunu ya da ürünlerin karıştığını söyleyebiliyor. Kısacası raftaki fiyat çoğu zaman kasadaki fiyata uymuyor.  Zaten alışveriş merkezlerindeki mağazaların içine konulan şikayet noktaları da yapılan bu yanlışları peşinen kabul etmek anlamına gelir. Öte yandan indirim kampanyaları hep talep görmeyen ürünler üzerinden uygulanıyor. Burada amaç, indirim sloganlarıyla müşterileri mağazaya çekmek ve normal zamanda talep görmeyen ürünleri elden çıkarmaktır. Vatandaşlarımız bu oyunlara gelmemelidir.”

Ekonomide yaşanan sıkıntılara işaret eden Başkan Sipahi, “Ülke olarak zor bir dönemi atlatmak için büyük emek ve çaba harcıyoruz. Küçük esnafımız da bu sıkıntıları en çok ve birebir yaşamaktadır. Esnafımızın yüzünü güldüren günler, bayramlar ve özel günlerdir. Küçük esnafımızda bu özel günlerin gelmesini iple çekiyor. Yılbaşı yaklaşıyorken, küçük esnafımızdan alış veriş yapalım, ekonomimiz canlansın, hem pazarlık ederek, uygun alış verişlerin yapılması sağlanır hem de esnafımız malını satmanın sevincini yaşar. Görüyorum ki, esnaflarımız yılbaşı için heyecanlanıyor, şimdiden kampanyalara başladı ve yılbaşı için dükkanları, mağazaların süsledi. Umarım yılbaşı alış verişi hem vatandaşımızı hem de esnafımızı sevindirir” diye konuştu.

KMM

Saniye sonra Kapanacaktır
tempobet