BURDUR'DA TÜM HASTANELERDE ÖNLEMLER ALINDI

AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur Koronavirüs (COVID-19) salgınına karşı Burdur’da alınan tedbirlerle ilgili açıklamada bulundular.

Yapılan yazılı açıklamada, Burdur İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan ve yapılacak olan çalışmalarla ilgili bilgi veren Milletvekili Özçelik ve Uğur, “Burdur İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından, hastanelerimizin olası Yeni Koronavirüs (COVID-19) salgınına karşı gerekli tüm tedbirler alınmıştır. Mevcut durumla alakalı ihtiyaç duyulması halinde gerekli tıbbi sarf malzemeler (cerrahi maske - n95 - n99 –tulum - gözlük- cerrahi eldiven - galoş vb.) Satınalma ve Sağlık Bakanlığımızla irtibata geçilerek gerekli malzemeler tedarik edilmiş yeterli stok seviyesi sağlanmıştır. Yoğun bakımlarda tüm ventilatör, monitör gibi cihazlarımız hazır hale getirilmiş olup, bakanlığımızca yeni cihazlarda temin edilecektir. Gerektiğinde Burdur, Bucak ve Gölhisar hastanelerimizde Yeni Koronavirüs (COVID-19) teşhis ve tedavisi yapılmak üzere gerekli tüm tedbirler alınmıştır.
Hafta sonu ve hafta içi mesai saatleri içinde vatandaşlardan gelen tansiyon ölçümü, enjeksiyon, pansuman vb. sağlık sorunları Toplum Sağlığı Merkezi ekiplerince yapılacak, mesai sonrası ise 112 ekiplerimizce bu hizmet yürütülecektir.

Çeltikçi, Ağlasun, Altınyayla, Kemer ilçelerinde izlenen olgular Umre veya yurt dışı temaslı izolasyondaki vatandaşın pazartesi günleri Toplum Sağlığı Merkezi personeli ile istişare ederek ambulanslardaki ateş ölçerler ile ateşlerinin ölçülmesi 112 ekiplerimiz tarafından yapılacaktır. Bucak 5 Nolu 112 istasyonunca, kurulan ekiplerle birlikte ev izolasyonundaki vatandaşların ateş ölçümleri yapılmaktadır.” şeklinde açıklamada bulundular.

“UMRE VE YURT DIŞINDAN GELEN VATANDAŞLARIMIZIN GÜNLÜK TAKİBİ DEVAM EDİYOR”

Yurt dışından gelen vatandaşların sağlık personeli tarafından tüm takiplerin yakından devam ettiğini belirten Milletvekilleri, “Ülkemiz genelinde olduğu gibi İlimizde de Umre ve yurt dışından gelen vatandaşlarımız evlerinde bulgu yönünden günlük takip edilmektedir. Bulgusu olan vatandaşlarımız 112 koordinasyonunda hastanelerimizde izolasyon şartlarına uyularak muayene edilmekte, numuneleri alınmakta ve il dışı laboratuvarda çalışılmaktadır. İlimiz malzeme planlaması yapılmış olup günlük ihtiyaçlar karşılanmaktadır. 65 yaş üstü ve kronik hastalarımız evde muayeneleri için gerekli düzenlemeler yapılmıştır. İlimiz için hazırlanmış Pandemi (Salgın) eylem planı doğrultusunda her türlü tedbir alınmış durumdadır. Tüm Hastanelerimizde, eylem planlarını hazırlamış olup, gerekirse vardiyalı çalışma sisteme geçeceklerdir. İl Sağlık Müdürlüğümüzce olası salgına karşı gerekli tüm tedbirler alınmıştır.” dediler.

“BİRLİĞİNE TESLİM OLAN ASKERLERİMİZ İÇİN GEREKLİ ÖNLEMLER ALINDI”

Hafta sonu yoğunluk olan 58’inci Piyade Eğtim Alay Komutanlığında gerekli önlemlerin alındığını belirten Milletvekilleri Özçelik ve Uğur, şu ifadeleri kullandı:

“58’inci P.Eğt.A.K.lığında hafta içi 1 doktor görevlendirmesi devam etmekte olup, erbaş-er teslimatı için; hafta sonu 3 doktor ve 4 sağlık personeli görevlendirilmiştir.” 

“SAĞLIK PERSONELİMİZE TEŞEKKÜR EDERİZ”

Özverili çalışmalar gerçekleştiren Sağlık Personeline teşekkür eden Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, “Koronavirüsle mücadelede takdire şayan fedakârlıkla ve sabırla görev yapan tüm sağlık personelimize teşekkürlerimizi sunuyoruz. Burdurlu hemşehrilerimizin ve Milletimizin desteğiyle bu süreci de güçlenerek atlatacağız." ifadesine yer verdi.

Murat ÇOBAN / KMM

Saniye sonra Kapanacaktır
tempobet