SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASINDA 294 KİŞİYE 926 BİN 100 LİRA CEZA

Burdur'da arife gün ile Ramazan Bayramı süresince, Kovid-19 tedbirleri dolayısıyla uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında 4 günde kısıtlamaya uymayan 294 kişiye para cezası verildi.

Burdur Valiliği'nden yapılan açıklamada, Burdur genelinde 23 Mayıs cumartesi günü başlayan ve bayramın 3. günü gecesinde sona eren sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan 294 kişiye 926 bin 100 lira idari para cezası uygulandığı bildirildi.

Ayrıca Valiliğin açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

"İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı gereği 27 Mayıs Çarşamba gününden itibaren araçların içi dahil olmak üzere bütün dış ortamlarda maske takılması, sosyal mesafeye uyulması konularında yoğun şekilde denetim başlatılak ve kuralların ihlali halinde 3 bin 150 lira idari para cezası uygulanacaktır. Değerli vatandaşlarımızın bilgisine sunuyor ve duyarlılık bekliyoruz.

Saygıdeğer vatandaşlarımız, dört gün boyunca evlerinizde kalarak tedbirlere uyduğunuz için tekrar teşekkür ediyoruz. Lütfen sokağa çıkma kısıtlamasının sona ermesinden sonrada bu anlayış ve duyarlılığımızı sürdürelim. Dışarıda yoğunluk oluşturmayalım. Sosyal mesafeye uyalım. Maske takalım. Hastalığın yayılmasının önlenmesi için dört gün boyunca gösterdiğiniz fedakarlığın boşa gitmesine, önlemlerin etkisiz hale gelmesine asla izin vermeyelim. Burdur Lütfen dikkatli olalım.”

Murat ÇOBAN / KMM

Saniye sonra Kapanacaktır
tempobet