VALİ ŞILDAK VEDA ETTİ VALİ ARSLANTAŞ GÖREVE BAŞLADI

Balıkesir Valiliği'ne atanan Vali Hasan Şıldak, Burdur’a veda etti. Erzincan Valiliği görevinden Burdur Valiliği'ne atanan Vali Ali Arslantaş yeni görevine başladı.

Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile Burdur Valiliği görevinden, Balıkesir Valiliği’ne atanan Vali Hasan Şıldak, Burdur’a veda etti.

Vali Şıldak ve eşi Fatma Nur Şıldak düzenlenen uğurlama törenine, kurum müdürleri, valilik personeli, oda ve STK temsilcileri, muhtarlar, şehit, gazi, engelli aileleri, vatandaşlar ve basın mensupları katıldı.

Burdur İl Müftüsü Enver Türkmen tarafından dua edilmesinin ardından konuşan Vali Şıldak, “2018 mayıs Ramazan ayında başladığımız Burdur Valiliği görevinden, 2020 Haziran ayında atandığımız Balıkesir Valiliği yolculuğuna çıkmış bulunuyoruz. Buraya kadar gelip bizlere uğurlama nezaketini gösteren bütün hazuruna çok teşekkür ediyorum. Allah ısmarladık diyoruz. Buradaki görev süremiz içerisinde devletimizi ve Sayın Cumhurbaşkanımızı en iyi şekilde temsil etme gayreti içerisinde olduk. Ülkemizin 2023 hedeflerine doğru ilerlediği bir dönemde bu hedefleri Burdur’da en uygun, en iyi şekilde hayata geçirmeye, uygulamaya gayret gösterdik. Bu itibarla buradaki görevimizi vicdan huzuru ve içimizin rahatlığıyla, anlımız açık, başımız dik bir şekilde yeni meslektaşımıza devrediyoruz. Yeni atanan Sayın Valimize de yeni görevinin hayırlı olmasını temenni ediyor. Burdur’daki görevi süresince üstün başarılar diliyorum." 

- VALİ ALİ ARSLANTAŞ GÖREVİNE BAŞLADI

Erzincan Valiliği görevinden Burdur Valiliğine atanan Vali Ali Arslantaş, Valilik binası girişinde, Vali Yardımcıları ve valilik birim müdürleri tarafından karşılandı. 

Karşılama sonrası makamına geçen Vali Ali Arslantaş, burada basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Vali Arslantaş yaptığı açıklamada, “10 Haziran tarihli Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Erzincan İlinden Burdur İline atanmış bulunuyorum. Öncelikle bu görevi bizlere layık gören Sayın Cumhurbaşkanımıza, İçişleri Bakanımıza, Hükümetimize bu takdir ve tensiplerinden dolayı teşekkürlerimi arz ediyorum. Erzincan İlinde 4 yıllık bir Valilik sürecimiz oldu. Orada edindiğimiz tecrübeler ve birikimlerle Burdur’a geldik. Burdur’da da hem antik kentleri, hem ören yerleri, hem Allah’ın bahşettiği doğal güzellikleriyle geçireceğimiz her bir günü Cennetten ödünç aldığımız gün olarak değerlendireceğimizi düşündüğümüz bir doğa harikası ilimiz olarak gördük. Burdur’da ortak aklı ön plana çıkarma gayreti içerisinde olacağız. Vekillerimizle, 15 belediye başkanımızla, 10 kaymakamımızla, 193 köy muhtarımızla, 126 mahalle muhtarımızla, sivil toplum örgütlerimiz ile istişare içerisinde ve Burdur’un hali hazırda devam eden işlerini, sorunlarını, yapılması gereken işleri, planlayıp bir koordinasyon içerisinde yürüteceğiz. Bu süre içerisinde bizi çok fazla konuşurken görmeyeceksiniz. Hep işlerin başında sizlerle daha çok karşılaşacağız. Burdurlularla birlikte hem alın teri hem akıl teri dökerek işleri yürütme gayreti içerisinde olacağımıza inanıyorum. Yöneticilik çözüm bulma sanatıdır. Mazeret bulma yeri değildir. 40 tane mazeret bir tane maharetin yerini tutmaz. İş yapmak istemiyorsanız bir mazeret bulursunuz. İş yapmak istiyorsanız da bir yolunu bulursunuz. Fuzuli diyor ki ‘Kadere çok fazla gönül koyma, buğday ektinde arpa mı biçtin. Biz buğday ekip buğday biçme gayretinde olacağız. Cüzi iradeyi  hep öne çıkaracağız. Külli iradenin, kaderin şartlarına boyun eğerek devam edeceğiz yolumuza. Çalıştığımız süre içerisinde Şehit yakınları, gaziler, kadınlar, engelliler çocuklar, yaşlılar bizden sürekli bir pozitif ayrımcılık görecekler. Vatandaşımızın derdiyle dertlenip, vatandaşı gördüğümüzde hem biz hem birlikte çalışacağımız mesai arkadaşlarımız yetkilerini değil görevlerini ve sorumluluklarını hatırlayacaklar. Biz bu işi bir rızık kapısı görüyoruz. Ama Rezzak’ın kapısına çevirme yolunda gayret içerisinde olacağız.

Bu vesile ile tüm Burdurlu hemşerilerimi saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum” dedi.

Murat ÇOBAN / KMM

Son DüzenlenmePerşembe, 18 Haziran 2020 18:55
Saniye sonra Kapanacaktır
tempobet