KARAMANLI'DA YAŞLI BAKIM EVLERİ AÇILACAK

Karamanlı Belediyesi ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından, 8 yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşın, tahsis edilen 2 dairede bakımları yapılacak.

Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu yaptığı yazılı açıklamada, belediye ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Karamanlı Umut Evleri” projesi ile 8 yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşın bakımının üstlenileceğini belirtti.

Selimoğlu, yapımı tamamlanan ve belediye tarafından satın alınan, 1. etap Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) konutlarından, B1 tipi 2+1 konutlardan 2 tanesinin, yaşlı bakım evi olarak tahsisinin yapıldığını kaydetti.

Karamanlı Umut Evleri’nin, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından personel çalıştırma yetkisinin gelmesiyle hizmete açılacağını ifade eden Selimoğlu, “Bizleri dünyaya getiren, besleyip büyüten, ana, baba ve atalarımıza en iyi şekilde bakmak, huzur içerisinde günlük hayatlarını sürdürebilmelerini ve mutlu olmalarını sağlamak adına başlattığımız bu sosyal projenin hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Selimoğlu, belediye tarafından alınan konutlara, hayırsever vatandaşların donanım yönüyle katkıda bulunabileceklerini vurgulayarak, şunları söyledi:

“Unutmayalım ki her yaşlımız, büyüğümüz bizlerin her birini dünyaya getiren çınarlarımız ve atalarımızdır. Onlar bizleri nasıl besleyip büyüttülerse, bugün bizler de onlara bakmaya mecburuz.”

Yaşlı bakımında görev alacak personel ihtiyacının da bulunduğunu dile getiren Başkan Selimoğlu, “Bu kapsamda yüksek okulların ‘Engelli ve Yaşlı Bakım’ bölümü mezunu ya da Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde en az 400 saatlik ‘Engelli ve Yaşlı Bakım’ kursu eğitimi alarak sertifikası bulunanlar çalışabilecektir. Bu şartları taşıyanlar belediye başkanlığımıza bizzat başvuru yapabilirler.” diye konuştu.

Selimoğlu, projenin başlamasını sağlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, Başbakan Binali Yıldırım’a, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Doktor Fatma Betül Sayan Kaya’ya, Milletvekili Bayram Özçelik’e ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Güven ile müdürlük personellerine teşekkür etti.

KMM

Saniye sonra Kapanacaktır
tempobet