DÜĞÜNLERDE OKU DEĞİL DAVETİYE DAĞITALIM

Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, geleneksel olan ve düğünlerde davetiye yerine dağıtılan 'oku' geleneğinin israf olduğunu, 'oku' yerine davetiye kartlarının dağıtılması için kampanya başlattı. 

Başkan Selimoğlu yaptığı açıklamada, 2015 yılında dile getirdiği bu kampanyayı tekrar yenileyerek, "Artık düğün okularından kurtulalım. Okular evden eve, elden ele dolaşmasın. Düğünler, tatlı telaş iken masraf yüküne dönüşmesin. Gömlek, havlu, basma ve buna benzer davetiyeler yük olmasın. Oku masrafını evlatlarınıza verin, onları sevindirin. Günümüzde kimse oku dağıtıyor diye alkışlanıp, övgü almıyor. Kimse davetiye dağıtıyor diye ayıplamıyor." dedi.

- "BANKADAN KREDİ ÇEKİP OKU ALANLAR VAR"

Oku geleneğinin maddi külfete dönüştüğünün altını çizen Selimoğlu şu ifadeleri kullandı:

"Düğün yapan bazı vatandaşlarda duyuyorum ki maalesef kredi çekerek oku alanlar var. Yazıktır, günahtır. Karamanlı Belediye Başkanı olarak 2015 yılındaki çağrımı yineliyorum. Gelin hep birlikte köylerimiz ile birlikte Karamanlı halkı olarak bu düğün oku israfından kurtulalım. Belediye olarak bu tarihten itibaren davetiye dağıtarak düğün yapacak olan vatandaşlarımızın istemeleri halinde sosyal paylaşım sitesinden ve belediyemiz hoparlöründen düğüne davet yayınları yapılacaktır. İnanıyorum ki hep birlikte düğün oku geleneğinden kurtulacağız. Göreceksiniz hep birlikte başaracağız. Gelin düğün davetiyesi çağrımıza kulak verin. Köylerimiz ile birlikte bu değişimi yakalayacağız ve değişen, gelişen ve büyüyen Karamanlı olacağız. Hep birlikte herkese örnek olacağız. Çağrımıza destek olmayı düşünen, sadece davetiye dağıtarak israfı önleyecek olan tüm halkımıza şimdiden teşekkür ederim." 

KMM

Saniye sonra Kapanacaktır
tempobet