KARAMANLI'DA 2 AYRI YANGIN - VİDEO HABER

Karamanlı ilçesinde çıkan 2 ayrı yangında hasar meydana geldi.

Alınan bilgiye göre, Karamanlı ilçesine bağlı Mürseller köyünde Ömer Demir’e ait evin samanlığında yangın çıktı. Yangını fark eden Ömer Demir’in oğlu Mustafa Demir, köylülerden yardım istedi. İhbar üzerine olay yerine itfaiye, jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Mustafa Demir, evde bulunan annesi Elif Demir ile eşi ve oğlunu evden tahliye etti. Ahırda bulunan hayvanlar ise köylülerin yardımıyla uzaklaştırıldı. Yangına ilk önce köy muhtarlığına ait itfaiye aracı müdahale etti. Karamanlı, Tefenni, Kemer ilçelerinin itfaiye ekipleri ile orman itfaiye ekipleri de yangın söndürme çalışmalarına katıldı.

Elektrik kaçağından çıktığı öğrenilen yangında, samanlar, ahır ve bir otomobil tamamen yanarken, samanlığın bitişiğindeki evin zemin katında kısmi zarar meydana geldi.

- MANCA KÖYÜNDE DE SAMANLIKTA YANGIN ÇIKTI

Öte yandan aynı saatlerde Manca köyünde de yangın çıktığı ihbarının alınmasıyla, itfaiye, jandarma ve sağlık ekipleri Manca köyüne sevk edildi.

Ahmet Arı’ya ait evin samanlığında çıkan yangına, Karamanlı, Tefenni, Kemer, Hasanpaşa ve Orman itfaiye ekipleri müdahale etti.

Samanlığın bitişiğindeki eve sıçramadan söndürülen yangında samanlar yanarak kullanılamaz hale geldi. Ahırda ise kısmi zarar meydana geldi.

Yangının, kaynak yapılırken sıçrayan kıvılcımlardan çıktığı öğrenildi.

Her iki olayla ilgili olarak soruşturma başlatıldı.

KMM

 

Ortam

Saniye sonra Kapanacaktır
tempobet